StartWiadomości

Wiele atrakcji przygotowano w galerii Focus Park w Rybniku

Akcja organizowana już po raz kolejny ma na celu wsparcie potrzebujących. Jest też znakomitą okazją, by na przykład wybrać oryginalne prezenty dla najbliższych. Dekoracje świąteczne na kiermasz przygotowują bowiem podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej, stowarzyszeń i fundacji z powiatu rybnickiego.

Zgromadzone środki przeznaczone zostaną na:

  • wyjazdy rehabilitacyjno-integracyjne,
  • integrację społeczną i zawodową osób niepełnosprawnych
  • zakup materiałów, z których powstaną kolejne wyjątkowe dzieła.

W niedzielę (17.12.) o godz. 16.00 odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola i Antoniego Szafranków w Rybniku. Tego dnia prowadzona będzie również kwesta charytatywna na rzecz oddziału pediatrycznego Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Rybniku. Wezmą w niej udział członkowie Kabaretu Młodych Panów, których będzie można spotkać z puszkami w okolicach 12:00-13:00 na terenie galerii.

Oddział pediatrii w Rybniku w najbliższej przyszłości planuje rozszerzyć zakres świadczonych usług. Zostanie zakupiony nowy sprzęt diagnostyczny, który umożliwi przeprowadzenie szybkiej, nowoczesnej diagnostyki oraz leczenie dzieci według najnowszych rekomendacji. Planowany jest też remont oddziału oraz doposażenie sal w kolorową pościel i inne rzeczy, które umilą pobyt w szpitalu małym pacjentom.

W niedzielę (17.12.) na godz. 17.00 zaplanowano występ kabaretowy grupy artystycznej Paka Czika, składający się z uczniów Zespołu Szkół Mechaniczno – Elektrycznych im. T. Kościuszki w Rybniku. Występ grupy także związany jest ze zbiórką pieniędzy na oddział pediatryczny Szpitala w Rybniku.

Zostaw komentarz