Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiele pracy ratowników GOPR

Facebook Twitter

106 wypadków od początku sezonu letniego z czego aż 86 w lipcu – w tylu interwencjach brali udział ratownicy Grupy Beskidzkiej Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Codziennie tysiące turystów na szlakach, nie każdy jest przygotowany do górskich wędrówek.

Ubiegły tydzień to wiele interwencji, w miniony poniedziałek (02.08.) rano do Centralnej Stacji Ratowniczej w Szczyrku zadzwonił turysta informując, że jego ojciec w trakcie podejścia z Bystrej na Klimczok zasłabł i stracił przytomność. Po dotarciu na miejsce i zbadaniu, osoba ratowana została ewakuowana w noszach Kong, a następnie karetką terenową do miejsca przekazania Zespołowi Ratownictwa Medycznego.

We wtorek (03.08.) na Klimczoku pomocy wymagała 9-letnia dziewczynka z silnym bólem brzucha. Pilnej pomocy wymagał także 32-letni mężczyzna, który w trakcie zejścia z Czantorii w stromym miejscu przewrócił się doznając urazu głowy, barku oraz kolana. W okolicy wypadku znajdowała się lekarka, która ujawniła masywny krwotok i rozpoczęła jego tamowanie. Na pomoc wyruszyli karetką GOPR ratownicy z CSR oraz ratownik ochotnik z Wisły quadem. Zadysponowano również śmigłowiec Lotnicze Pogotowie Ratunkowe – Ratownik 23. Po zaopatrzeniu rannego turysty ratownicy przyjęli śmigłowiec i przekazali poszkodowanego załodze LPR.

W kolejnych dniach pomocy wymagali m.in.: 32-letnia kobieta z bólem w okolicy kręgosłupa oraz brzucha po upadku na rowerze na Koziej Górze, ponad 50-letni turysta leczący się na cukrzycę, który zasłabł w rejonie Głuchaczek oraz 38-letni uczestnik wycieczki z niepełnosprawnością intelektualną, który odłączył się od grupy w rejonie Stożka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj