Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielkie porządki przy pałacu w Baranowicach [FOTO]

Facebook Twitter

Budynek pałacu w Baranowicach jest już gotowy, trwają prace na zewnątrz, między innymi odnowiono komin dawnej kuźni z bocianim gniazdem. Urzędnicy cieszą się, że zdążyli przed przylotem bocianów.

Pałac w Baranowicach

Komin z bocianim gniazdem jest gotowy, choć wokół wciąż trwają jeszcze prace, jak sprawdziliśmy robotnicy przenieśli się do parku, trwają tam intensywne roboty, jeżdżą wywrotki z ziemią, trwa utwardzanie alejek oraz układanie kostki granitowej. Odtwarzane są zabytkowe bramy wjazdowe.

Pałac w Baranowicach

Sam budynek pałacu wygląda okazale, jest gotowy z zewnątrz, ale na otwarcie trzeba będzie poczekać, według zapowiedzi urzędników do września.

Pałac w Baranowicach

Ma to być miejsce spotkań.

Jak mówił nam Adrian Lubszczyk, naczelnik Wydziału Promocji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta w Żorach, przygotowana będzie między innymi część pod funkcjonowanie restauracji w tym miejscu:

Adrian Lubszczyk: Chcemy przygotować kompleksowo część restauracyjną pod to, żeby następnie ją wynająć odpowiedniemu przedsiębiorcy. Wierzymy, że pałac będzie miejscem spotkań biznesowych i towarzyskich. Chcemy, by pałac Baranowice żył na co dzień. Na tym nam bardzo zależy, żeby to było miejsce, gdzie można się wybrać z całą rodziną, ale też z kontrahentem na służbowy obiad.

Przypomnijmy, że w ramach projektu pn. „W trosce o śląskie dziedzictwo – renowacja Zespołu Parkowo – Pałacowego w Żorach” Miasto Żory pozyskało dofinansowanie w wysokości aż 16 206 185,59 zł, a całkowita wartość projektu wynosi 29 583 464,89 zł. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Termin realizacji projektu został wydłużony do 30 września 2023 roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2023