Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielkie rodzinne wydarzenie rowerowe. Bike Race Zamysłów 2022 za nami [FOTO]

Facebook Twitter

3 pętle po 12 kilometrów każda, łącznie 36 kilometrów – taki dystans po rybnickim Zamysłowie musieli pokonać kolarze startujący w kategorii „PRO”. Była to najdłuższa trasa rozgrywanego w niedzielę (3.07.) wyścigu rowerowego Bike Race Zamysłów. Ale były też odcinku 100 metrowe - to dla najmłodszych zawodników.

Piąty już raz w Zamysłowie pojawili się miłośnicy dwóch kółek, trasa urozmaicona i z roku na rok inna. A to przyciąga, bo z każdą edycją zawodów coraz więcej osób chce rywalizować w tym wyścigu.

Jesteśmy mega zadowoleni z frekwencji, z dzieciakami łącznie jest ponad 500 zawodników

– mówi Przemysław Dorczak pomysłodawca i organizator wydarzenia.

Przemysław Dorczak: Dodaliśmy takich miejsc zielonych, a jeśli chodzi o tę kategorię SPORT i PRO to dodaliśmy kilka bardzo ciekawych odcinków leśnych, trochę mokradeł..trasa mocno urozmaicona (…). To jest coś ciekawego, że od pierwszej edycji przyjeżdża do nas silna grupa spoza regionu, także z Czech.

Przemysław Dorczak

Najbardziej cieszy to, że tak wiele dzieci u nas się pojawiło. Pokazujemy przy okazji tego rajdu nasz piękny teren

– dodaje Konrad Morawiec, współorganizator wydarzenia.

Konrad Morawiec

Po covidowym zablokowaniu widać, że ludzie są spragnieni ruchu, mam nadzieje, że coraz więcej osób wsiadać będzie na rower

– przyznaje właściciel sklepu Bike System, Marek Fiałkowski. Jak dodaje:

Choć wydawać by się mogło, że rower to rama, dwa koła, kierownica i pedały, to jednak ciągle wprowadzane są modyfikacje. Choć jak zastrzega, nie zawsze trzeba mieć najnowszy model, by w wyścigu wygrać.

Na zawodach nie zabrakło całych rodzin. Tomasz Koźlik z synem Ksawerym przyjechali z Jejkowic. Jak przyznaje pan Tomasz, zachęca cały czas swoich synów do ruchu. Ksawery z kolei dodaje, że całą rodziną planują wyprawy.

Tomasz Koźlik z synem Ksawerym

Dobra pogoda, dobra trasa i dobra rywalizacja

– podkreślali uczestnicy zawodów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj