Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielkie sportowe wydarzenie na Stadionie Śląskim

Facebook Twitter

Przyjdź na stadion w grupie 300 osób i otrzymaj 5 tysięcy na zakup sprzętu sportowego. W ten sposób Urząd Marszałkowski w Katowicach zachęca do udziału w niedzielnym (05.09.) Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim.

fot., stadionslaski.pl

To już będzie 12. edycja największej polskiej imprezy lekkoatletycznej. Trudno wyobrazić sobie ją bez kibiców, dlatego też urzędnicy robią wszystko by namówić ich do przyjścia na imprezę. Po pierwsze, wstęp na memoriał jest bezpłatny, a po drugie jak zapowiadają organizatorzy, jeśli pojawimy się na stadionie w grupie 300 osób, otrzymamy 5 tysięcy złotych na zakup sprzętu sportowego.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania uczniów Waszej szkoły – z całymi rodzinami, przyjaciółmi i nauczycielami. Jeśli pojawicie się na stadionie w sile 300 osób, szkoła lub klub otrzyma 5000 złotych na zakup sprzętu sportowego!

– apelują organizatorzy memoriału.

Aby wziąć udział w konkursie należy zebrać koleżanki i kolegów z klasy, szkoły, klubu sportowego, bliskich i dalekich znajomych i wspólnie dopingować lekkoatletów w Kotle Czarownic. Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem promo@memorialkamili.pl

Mogą to być szkoły, kluby, organizacje czy po prostu znajomi, jeżeli oczywiście tylu mamy. Zgłoszenia przyjmowane są w Urzędzie Marszałkowskim. W niedzielnym memoriale udział zapowiedzieli medaliści olimpijscy wśród nich także „Aniołki Matusińskiego” Podczas imprezy karierę sportową ma zakończyć dwukrotny wicemistrz olimpijski w rzucie dyskiem Piotr Małachowski.

Piotr Małachowski to jedna z najważniejszych postaci polskiej i światowej lekkoatletyki. Dwukrotny wicemistrz olimpijski (Pekin 2008, Rio de Janeiro 2016), mistrz świata (Pekin 2015), dwukrotny mistrz Europy (Barcelona 2010, Amsterdam 2016), dwukrotny wicemistrz świata (Berlin 2009, Moskwa 2013), jego rekord Polski 71.84 to szósty wynik w historii rzutu dyskiem! Małachowski zasłynął także z działalności charytatywnej wielokrotnie przekazując trofea lub pieniądze by ratować ludzkie życie. Dla Silesia LOTTO Memoriału to członek najbliższej rodziny. Nie opuścił żadnego startu, współtworzył te zawody. To wszystko z prostego powodu, Kamila Skolimowska była jego przyjaciółką.

Ostatni Memoriał… To będzie dla mnie z pewnością niezwykle wzruszający moment. Pointa długiej kariery, zamknięcie bardzo ważnego rozdziału w życiu

– przyznaje lekkoatleta, jak dodaje –

To będzie moment szczególny z jeszcze jednego powodu. Nastąpi symboliczne przekazanie pałeczki, a w zasadzie dysku, mojemu synowi Heniowi. Ja oddam ostatni rzut, a on pierwszy. Sport to wiele wartości, które chciałbym żeby syn ode mnie przyjął.

Stadion Śląski to narodowy obiekt lekkoatletyczny, to dom królowej sportu. Za wejście do domu nie pobiera się opłat. Na ten moment możemy zaprosić 50% widowni, a to znaczy, że na Stadion Śląski będzie mogło wejść ok. 25 000 osób. Wszyscy jednak liczymy, że przepisy zmienią się i jeszcze więcej fanów będzie mogło cieszyć się z oglądania na żywo najlepszych lekkoatletów świata. Promujemy nasz region, jesteśmy z niego dumni. Chcemy dzielić się tym co mamy. Promocja naszego województwa przez sport to jeden z kierunków, które obraliśmy przed laty. Przypominam, że imprezy na Śląsku doceniane są też na świecie

– podkreśla marszałek Jakub Chełstowski.

Silesia LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim odbędzie się już po raz czwarty. Po raz drugi z rzędu w ramach elitarnego cyklu World Athletics Continental Tour Gold. Wyżej w lekkoatletycznej hierarchii jest jedynie Diamentowa Liga. Tak wysoka ranga to gwarancja obecności gwiazd. Na starcie zaroi się od medalistów z Tokio. Liczymy, że będzie w tej grupie wielu Polaków, którzy będą nas reprezentować na Igrzyskach Olimpijskich. Swój udział potwierdzili już m.in.: Paweł Fajdek, Wojciech Nowicki, Joanna Fiodorow, Malwina Kopron, Piotr Lisek, Marcin Lewandowski, Justyna Święty-Ersetic, Maria Andrejczyk, Marcin Krukowski, Michał Haratyk, Konrad Bukowiecki czy Patryk Dobek.

Memoriał znajduje się w gronie najlepszych mityngów świata. Padają tutaj znakomite wyniki, sportowcy biją liczne rekordy. To jedno z najważniejszych wydarzeń sportowych odbywających się w naszym kraju, bezpośrednio sąsiadujących w kalendarzu z najważniejszymi imprezami światowymi. Lekkoatletyka to dyscyplina, która od zawsze przynosi nam powody do dumy i chwały. Narodowy Stadion Lekkoatletyczny, Stadion Śląski, w ostatnich miesiącach gościł szereg wielkich wydarzeń sportowych zakończonych sukcesami biało-czerwonych. Wierzę, że memoriał poświęcony pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej, w roku igrzysk, przyniesie znakomite sukcesy i okazję do wzruszeń

– mówi Anna Krupka sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

Kamila Skolimowska, prócz tego, że sama uprawiała wyczynowo sport, była wielką orędowniczką integracji. Wspierała sport niepełnosprawnych bo wierzyła w bezwzględną równość wszystkich. Wiedziała, że sport to edukacja, że sport daje wielką siłę. Dlatego i tym razem obok sportowców pełnosprawnych wystartują niepełnosprawni.

Silesia LOTTO Memoriał Kamili Skolimowskiej – zaliczany do cyklu World Athletics Continental Tour Gold – odbędzie się na Stadionie Śląskim 5 września. Mityng organizowany jest od 2009 roku dla uczczenia pamięci najmłodszej polskiej mistrzyni olimpijskiej. Zawody przeszły olbrzymią transformację – od maleńkiego mityngu rozgrywanego na boisku bocznym do jednego z najważniejszych lekkoatletycznych wydarzeń na świecie. Zawody odbędą się 5 września na Stadionie Śląskim.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024