StartKultura

Wielkoformatowa gra planszowa w Jastrzębiu, zajęcia jak zrobić małą laleczkę w Radlinie

W Cieszynie Narodowe Czytanie już trwa, czytaj o tym TUTAJ!

Duża impreza z „Lalką” Prusa także w Rybniku, szczegóły znajdziecie:  TUTAJ!

W Radlinie rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu obok biblioteki. A tam warsztaty tworzenia najmniejszych książek na świecie, bookcrossing czyli nieodpłatne przekazywanie książek. Będzie to także finał projektu, dzięki któremu na ścianie biblioteki powstał mural. Będzie można dokończyć dzieło profesjonalistów.

W Jastrzębiu potrwa od godziny 14.00 do 17.00 w Galerii Jastrzębie. Przewidziany jest  m.in. konkurs wiedzy o Bolesławie Prusie, warsztaty artystyczne, w planie na popołudnie jest wielkoformatowa gra planszowa i wiele innych.

Żory rozpoczynają akcję o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, a jedną z dodatkowych atrakcji będzie możliwość podziwiania wystawy lalek pt. „BiblioteLALKA”.

Kolejnym miastem jest Racibórz gdzie w Zamku Piastowskim od godziny 17.00 do 19.00 powieść będą czytali artyści tamtejszego Teatru Amatorskiego.

Biblioteka publiczna w Rydułtowach rozpocznie akcję o godzinie 10.00 i zakończy o 12.00.

W Mszanie Narodowe Czytanie jest zaplanowane w wersji plenerowej na godzinę 18.00 w Parku Aktywnej Rekreacji.

Gorzyce organizują czytanie przed budynkiem biblioteki o godzinie 10.00. W programie przewidziany jest także konkurs oraz rozmowa na temat twórczości Bolesława Prusa.

W Nędzy czytanie rozpocznie się wyjątkowo dzień wcześniej niż pozostałych gminach czyli 4 września w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym. Uczniowie zostaną zaproszeni na czytanie w czasie trwania lekcji.

Zostaw komentarz