Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wielkoformatowa gra planszowa w Jastrzębiu, zajęcia jak zrobić małą laleczkę w Radlinie

Facebook Twitter

Wszyscy czytają "Lalkę", czytajmy i my. Już w sobotę (5.09.) Narodowe Czytanie dzieła Bolesława Prusa. Do akcji włączyło się wiele gmin. Będzie można wybrać się m.in. do Jastrzębia, gdzie dodatkowo zaplanowano wielkoformatową grę planszową, czy do Radlina, który umożliwi samodzielne wykonanie laleczki oraz zaprojektowanie najmniejszej książeczki na świecie.

W Cieszynie Narodowe Czytanie już trwa, czytaj o tym TUTAJ!

Duża impreza z „Lalką” Prusa także w Rybniku, szczegóły znajdziecie:  TUTAJ!

W Radlinie rozpocznie się o godzinie 16.00 na placu obok biblioteki. A tam warsztaty tworzenia najmniejszych książek na świecie, bookcrossing czyli nieodpłatne przekazywanie książek. Będzie to także finał projektu, dzięki któremu na ścianie biblioteki powstał mural. Będzie można dokończyć dzieło profesjonalistów.

W Jastrzębiu potrwa od godziny 14.00 do 17.00 w Galerii Jastrzębie. Przewidziany jest  m.in. konkurs wiedzy o Bolesławie Prusie, warsztaty artystyczne, w planie na popołudnie jest wielkoformatowa gra planszowa i wiele innych.

Żory rozpoczynają akcję o godzinie 17.00 w Miejskim Ośrodku Kultury, a jedną z dodatkowych atrakcji będzie możliwość podziwiania wystawy lalek pt. „BiblioteLALKA”.

Kolejnym miastem jest Racibórz gdzie w Zamku Piastowskim od godziny 17.00 do 19.00 powieść będą czytali artyści tamtejszego Teatru Amatorskiego.

Biblioteka publiczna w Rydułtowach rozpocznie akcję o godzinie 10.00 i zakończy o 12.00.

W Mszanie Narodowe Czytanie jest zaplanowane w wersji plenerowej na godzinę 18.00 w Parku Aktywnej Rekreacji.

Gorzyce organizują czytanie przed budynkiem biblioteki o godzinie 10.00. W programie przewidziany jest także konkurs oraz rozmowa na temat twórczości Bolesława Prusa.

W Nędzy czytanie rozpocznie się wyjątkowo dzień wcześniej niż pozostałych gminach czyli 4 września w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym. Uczniowie zostaną zaproszeni na czytanie w czasie trwania lekcji.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 9 lipca 2020