Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielogodzinna akcja w sprawie zwierząt w Rybniku-Boguszowicach

Facebook Twitter

Wielogodzinna akcja w sprawie nielegalnej hodowli zwierząt w Rybniku-Boguszowicach. Wczoraj (25.10.) na ulicy Rejewskiego inspektorzy Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami, Pet Patrolu z Rybnika, ale też policja i straż pożarna interweniowali po informacji, że w złych warunkach przebywa tam kilkadziesiąt psów i kotów.

fot. słuchacz Radia 90

Rozmawialiśmy z Bogusławą Kobeszką, rzecznikiem Komendy Miejskiej Policji w Rybniku:

Bogusława Kobeszko: Policjanci z komisariatu policji w Rybniku-Boguszowicach otrzymali zawiadomienie w sprawie znęcania się nad zwierzętami na jednej z posesji na osiedlu Północ w Rybniku. W międzyczasie dyżurny komisariatu otrzymał zgłoszenie o interwencji dotyczącej niewłaściwej opieki nad psami i kotami pod tym adresem. Posesja była pozamykana. Na miejsce wezwano straż pożarną i podjęto decyzję o siłowym wejściu na teren parceli. Kiedy stróże prawa wraz z wolontariuszami weszli do środka właściciele domu, wyszli na zewnątrz. Na miejsce przyjechał lekarz weterynarii, który oświadczył, że warunki bytowania zwierząt są niewłaściwe, a przetrzymywanie psów znajduje się w okolicznościach zagrażających ich życiu i zdrowiu.

Wiadomo już do kogo należała hodowla:

Bogusława Kobeszko: Policjanci ustalili, że opiekunami psów i kotów są kobiety w wieku 32 i 54 lat oraz 56-letni mężczyzna. Z uwagi na niewłaściwe warunki trzymania zwierząt, wolontariusze odebrali 37 psów oraz 8 kotów, które zostały przekazane do okolicznych schronisk. Dzisiaj zostaną odebrane kolejne zwierzęta. Teraz śledczy z Boguszowic ustalają czy dochodziło do znęcania się nad zwierzętami. Za to przestępstwo grozi do 3 lat więzienia.

Cała akcja służb na Rejewskiego w Rybniku trwała blisko 8 godzin, zakończyła się o 22.00.

Czytaj także:

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj