StartWiadomości Wiadomości dnia

Wielu pracodawców, niewielu bezrobotnych. Targi Pracy w Rybniku

Posłuchaj co mówili nam odwiedzający targi:

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku zarejestrowanych jest 3500 osób bezrobotnych, mimo to niewielu z nich przybyło na Targi Pracy. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Małgorzatą Tlołką, zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku. Czy idea targów pracy się wyczerpuje?

Na razie użyjmy stwierdzenia: zmienia się. W tym roku po raz pierwszy od lat zamknęliśmy listę wystawców na tydzień przed wydarzeniem, bo tylu było chętnych (…). Jeśli chodzi o bezrobotnych, to to najmniej oblegane z dotychczasowych targów. Mamy ‚rok pracownika’, zgadza się, ale z naszych rejestrów nadal wynika, że mamy 3 i pół tysiąca bezrobotnych, którym chcemy pomóc (…). Pomóc chcemy rybnickim i okolicznym pracodawcom w rekrutacji, stąd prowadzimy targi, giełdy, zmieniamy tę formułę i już za kilka dni na rybnickim rynku organizujemy jarmark pracy. 

Rynek pracy zmienia się także dzięki naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Do końca marca Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku zarejestrował oświadczenia pracy 831 osób narodowości ukraińskiej.

Zostaw komentarz