Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wielu pracodawców, niewielu bezrobotnych. Targi Pracy w Rybniku

Facebook Twitter

Targi Pracy po raz 19. zorganizował Powiatowy Urząd Pracy z Rybnika. W sali Cechu Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości w Rybniku wystawiały się firmy i przedsiębiorstwa, które przygotowały ponad 1800 ofert pracy.

Posłuchaj co mówili nam odwiedzający targi:

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku zarejestrowanych jest 3500 osób bezrobotnych, mimo to niewielu z nich przybyło na Targi Pracy. Arkadiusz Żabka rozmawiał z Małgorzatą Tlołką, zastępcą dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku. Czy idea targów pracy się wyczerpuje?

Na razie użyjmy stwierdzenia: zmienia się. W tym roku po raz pierwszy od lat zamknęliśmy listę wystawców na tydzień przed wydarzeniem, bo tylu było chętnych (…). Jeśli chodzi o bezrobotnych, to to najmniej oblegane z dotychczasowych targów. Mamy 'rok pracownika’, zgadza się, ale z naszych rejestrów nadal wynika, że mamy 3 i pół tysiąca bezrobotnych, którym chcemy pomóc (…). Pomóc chcemy rybnickim i okolicznym pracodawcom w rekrutacji, stąd prowadzimy targi, giełdy, zmieniamy tę formułę i już za kilka dni na rybnickim rynku organizujemy jarmark pracy. 

Rynek pracy zmienia się także dzięki naszym sąsiadom zza wschodniej granicy. Do końca marca Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku zarejestrował oświadczenia pracy 831 osób narodowości ukraińskiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj