Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiemy co się dzieje w Radlinie! Pytają o to słuchacze Radia 90

Facebook Twitter

Co się dzieje na hałdzie przy KWK Marcel? Ruch tam jak na jakimś planie filmowym, pełno aut i ludzi. Może coś dzieje się w sprawie pyłów z hałdy? Pyta w mailu do Radia 90 nasz słuchacz Tomasz. Sprawę udało się wyjaśnić!

FOT. screen YT/KayaxTV

Jak ustaliliśmy, nasz słuchacz był blisko, bo hałda faktycznie stała się planem filmowym, a dokładniej mówiąc, opanowała ją ekipa filmowców, która kręci tam teledysk do najnowszego utworu Artura Rojka „My Love”. Były wokalista zespołu Myslovitz, który od kilku lat występuje solo, wydaje nową płytę, a teledysk do jednego z utworów powstaje właśnie w Radlinie.

A co do stacji mierzącej pył z hałdy, o której myślał także Tomasz, pisząc do nas maila, to przypomnę, że na spotkaniu z mieszkańcami, które odbyło się na początku listopada, jej postawienie zapowiedziały władze Polskiej Grupy Górniczej. Do urzędu Miasta w Radlinie trafiło już pismo z pytaniem, czy taka stacja nie mogłaby zostać zamontowana właśnie na budynku magistratu. Decyzja jeszcze nie zapadła. Jak nieoficjalnie się dowiedzieliśmy, władze miasta mogą zaproponować jednak inną lokalizację. Być może będzie to budynek szkoły.

Wracając do Artura Rojka, jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, filmowcy, którzy kręcą teledysk mają przebywać na hałdzie do godziny 13. Przypomnijmy, że nie ma tam wstępu. To teren zamknięty.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 16 maja 2022