Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiemy, jak ma wyglądać po przebudowie dworzec PKP w Raciborzu!

Facebook Twitter

Projektanci zaprezentowali radnym wizualizację. O planach remontowych mówiliśmy nie raz na naszej antenie. Nowy dworzec ma być gotowy w czerwcu 2023 roku. Co jeszcze wiemy o inwestycji?

Wróci kultowy, a nieobecny od lat zegar tarczowy na frontowej elewacji budynku. Na dworcu będzie działała Strefa Kultury: to jedna z aktywności, jaką planuje tam magistrat, który wynajmie sporą część powierzchni dworcowych. W planach są wystawy, występy i eventy, ale też przeniesienie na dworzec jednostki Straży Miejskiej i centrum monitoringu. Będzie możliwość doładowania samochodów elektrycznych, bo w projekcie znalazły się 4 stacje do ładowania. Przed dworcem powstanie 20 miejsc parkingowych. Południową elewację będzie stanowiła tzw. Zielona Ściana, taką ma dworzec kolejowy w Wodzisławiu Śląskim. Będą też kasy, poczekalnia, toalety, zadaszony garaż na rowery, sala wystawowa, biuro open space i dworzec letni.

Projekt przebudowy raciborskiego dworca przygotowała firma architektoniczna z Poznania. Prace mają rozpocząć się jeszcze w tym roku, niebawem ma zostać wydane pozwolenie na budowę. Po przebudowie budynek raciborskiego dworca będzie obiektem dwukondygnacyjnym, mniejszym niż do tej pory. Zostanie też dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Zobacz wizualizacje:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj