Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiemy, kto jest mistrzem Śląska w zbieraniu grzybów! [FOTO]

Facebook Twitter

Vytenis Daugudis z Litwy po raz drugi najlepszym grzybiarzem na Śląsku! Wczoraj(11.09.) w Golejowie zakończyła się 5 edycja Mistrzostw Śląska w Grzybobraniu. W zawodach organizowanych przez Radę Dzielnicy Golejów wystartowało w sumie 61 osób (49 dorosłych oraz 12 dzieci), z takich miejscowości jak: Rybnik, Gorzów Wielkopolski, Kędzierzyn-Koźle, Gliwice, Góra, Ćwiklice, Miedźna, Rydułtowy, Żory, Knurów, Wodzisław Śląski, Gaszowice, Jankowice, Czerwionka-Leszczyny, Książenice czy... litewskie Troki, skąd do Golejowa przyjechali mistrzowie świata w tej nietypowej dyscyplinie sportu.

Uczestnicy w ciągu 2 godzin nazbierali prawie 50 kilogramów borowików, koźlarzy i podgrzybków, co jest dotychczasowym rekordem imprezy. Złote medale w klasyfikacji głównej i dodatkowej, na największą ilość znalezionych grzybów i najdorodniejszy znaleziony okaz, zdobyli odpowiednio: Vytenis Daugudis z litewskich Troków (który w zawodach triumfował już po raz drugi) oraz Grzegorz Szymura wraz z synem Piotrem z Rybnika. Laureaci miejsc na podium otrzymali cenne nagrody: grill gazowy, multicooker, robot planetarny, grill elektryczny, blender kielichowy czy toster z rusztem.

W tym roku w zawodach w kategorii „Najwięcej zebranych grzybów wg wagi” zwyciężył Vytenis Daugudis z litewskich Troków – weteran grzybiarskich zawodów, były mistrz świata w grzybobraniu. Zebrał on nieco ponad 5 kilogramów grzybów. Z kolei w kategorii na „Najdorodniejszy znaleziony okaz” triumfował Grzegorz Szymura z synem Piotrem, którego prawdziwek ważył aż 382 gramy. Nie był to zresztą jedyny medal rybnickiej pary tego dnia, bowiem zdobyli oni także srebrny medal w klasyfikacji głównej, wyprzedzając o zaledwie… 2 gramy ubiegłorocznego zwycięzcę mistrzostw i byłego mistrza naszego kontynentu – Radosława Kubisza z miejscowości Góra w powiecie pszczyńskim.

WYNIKI: Klasyfikacja główna

Najwięcej znalezionych grzybów wg wagi:

1. Vytenis Daugudis (Troki, Litwa) – 5,025 kg
2. Grzegorz Szymura z synem Piotrem (Rybnik) – 4,267 kg
3. Radosław Kubisz (Góra, pow. pszczyński) – 4,265 kg
4. Zdzisław Nieszporek (Rybnik) – 3,864 kg
5. Helena Trzebuniak (Rybnik) – 3,730 kg
6. Grzegorz Pyszny (Rybnik) – 3,475 kg

Klasyfikacja dodatkowa: Najdorodniejszy znaleziony okaz

1. Grzegorz Szymura z synem Piotrem (Rybnik) – borowik szlachetny – 382 gramy
2. Waldemar Miera z synem Adamem (Rybnik) – borowik szlachetny – 373 gramy
3. Adam Szczepaniak z synem Wojciechem (Knurów) – borowik szlachetny – 285 gramów

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 marca 2023