Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiemy, kto otrzyma Czarne Diamenty – jedną z najbardziej prestiżowych nagród na Śląsku

Facebook Twitter

Nagroda przyznawana jest od 1999 roku przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego najlepszym przedsiębiorstwom i instytucjom, a także wybitnym osobistościom zasłużonym dla regionu. W tym roku wśród nagrodzonych będzie Radio 90.

W środę (08.10.) obradowała Kapituła Nagrody, która zdecydowała, że w tym roku Czarne Diamenty trafią do Ballyvesey Holdings z Rybnika, kopalni „Pniówek” z Pawłowic, Jastrzębskiego Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, Przedsiębiorstwa „EKO – BUD” z Żor, Przedsiębiorstwa „BRYKIET” z Rybnika, do spółki WICHARY Technologies z Pyrzowic oraz do Radia 90.

Ta symbolika Czarnego Diamentu na tej ziemi, jako wytworu myśli, ale pracy ludzkich rąk, jest jedną z najciekawszych inicjatyw honorujących ludzki wysiłek – mówi Tadeusz Donocik przewodniczący kapituły, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach:

Tradycyjnie przyznano również nagrodę honorową Czarny Diament. Otrzyma go w tym roku miasto Rybnik i prezydent Adam Fudali, oraz Teatr Ziemi Rybnickiej. Chcemy pokazać, że miasta są współautorami sukcesu – dodaje Andrzej Żylak prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego:

Kapituła przyznała także nagrody specjalne Czarny Diament. Powędrują one do profesora Tadeusza Chmielniaka z Politechniki Śląskiej, Beaty Marynowskiej – Okręgowego Inspektora Pracy w Katowicach oraz Łucjana Kurcoka – dyrektora Biura Organizacji i Zarządzania w JSW. Wręczenie Nagród „Czarny Diament” 14 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 7 marca 2021