Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiemy, kto wygrał konkurs piosenki artystycznej

Facebook Twitter

19-latka z Rudy Śląskiej, Natalia Skorupka studentka arteterapii wygrywa tegoroczną OFPĘ w Rybniku.

W sobotę (23.02.) wieczorem w Fundacji PGE Energia Ciepła poznaliśmy laureatów Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Artystycznej OFPA 2019:

Śpiewam z zespołem, uczestniczę w różnych projektach, chóralnych. Teraz rozpoczęłam współprace z Teatrem Rozrywki, ale to bardziej pod kątem instrumentalnym, tutaj puzon wchodzi w grę, ale śpiewam nadal. Powiem szczerze, że nie przyjechałam, żeby wygrać. Bardziej, żeby zmierzyć się ze sobą, z piosenką i zdobyć doświadczenie. Tak jak wspominałam, nagroda dla mnie nie jest najważniejsza, bardziej to, co mogłam tutaj doświadczyć.

Zwycięstwo Skorupce przyniosły dwie piosenki: 'Złe nawyki’, rapera Ten Typ Mes, oraz 'Oczy przezroczyste’ Jeriemiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Natalia Skorupka, zdobyła także kilka innych nagród. To zaproszenie na studencki festiwal w Krakowie, Przegląd Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu i sesję nagraniową. Cieszę się że to ona wygrała OFPE mówił Konrad Imiela przewodniczący jury:

Mnie ujęła Natalia Skorupka, czyli laureatka pierwszej nagrody jakimś unikalnym osobnym w ogóle sposobem interpretacji  piosenki. Ona ma swój na to sposób.  To jest aktorska interpretacja, ale z drugiej strony ja nie czuje, że ona jest profesjonalną aktorką – to jest pozytywne. Ta aktorska interpretacja u Natalii jest absolutnie naturalna, to wynika z jej ograniczoności. To nie jest wyuczone w szkole teatralnej.  Bardzo ciekawy, taki odważny wybór piosenek, ja się cieszę, że to ona. 

Na drugim i trzecim miejscu wśród laureatów tegorocznej OFPY mężczyźni. Piotr Zubek i Dawid Gębala:

Jest taki moment w życiu mężczyzny, mam nadzieję każdego, kiedy wydaje się, że właśnie ma coś do powiedzenia. Mnie właśnie się wydawało, że mam coś do opowiedzenia tutaj ludziom. Jak to śpiewał kiedyś fantastyczny Andrzej Garczarek, że trzeba ludziom w sercach pieśni napalić. Po prostu nawarzyłem tych piosenek i je tutaj przywiozłem. Spotkało się to z bardzo pozytywnym odbiorem, co dla mnie jest najważniejsze.

A tegoroczną OFPĘ z mikrofonem obserwował Arkadiusz Żabka

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj