Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie nie tylko zremisować ale nawet wygrać”. TS ROW Rybnik przegrał z Czarnymi Sosnowiec

Facebook Twitter

Lider za mocny dla piłkarek nożnych TS ROW-u Rybnik. W minioną sobotę (24.04.) rybniczanki zmierzyły się na stadionie w Niedobczycach z najlepszą jak na razie drużyną ekstraligi, Czarnymi Sosnowiec. Mecz przegrały 0:3 ale w zgodnej opinii obserwatorów rozegrały dobre spotkanie.

Do przerywy zespół z Sosnowca zdobył tylko jedną bramkę, w drugiej strzelił jeszcze dwa gole. Rybniczanki także miały swoje sytuacje, ale żadnej nie potrafiły wykorzystać.

Graliśmy z liderem, a mimo to moje piłkarki zaprezentowały się dobrze

– mówił po meczu trener TS ROW-u:

Krzysztof Klonek: Mieliśmy tak naprawdę plan na ten mecz, oczywiście z szacunkiem do tego, że jest lider, ale my wierzyliśmy, że jesteśmy w stanie nie tylko zremisować ale nawet wygrać. Konsekwentnie czekaliśmy, cierpliwie, darowaliśmy sobie czas, przede wszystkim nie chcieliśmy stracić bramki, to się bardzo długo udało realizować, wpadła ta bramka i dalej się trzymaliśmy tego planu. Niestety druga bramka już z czasem musieliśmy się coraz bardziej odkryć i narażaliśmy się na kontrataki przeciwników, wyszło 3:0. Wydaje mi się, że gra była całkiem przyzwoita, a dziewczyny pokazały organizację gry, co prawda brakuje nam tej siły ofensywnej ale ja jestem z dziewczyn dumny po tym meczu.

Zagrałyśmy ambitnie, mam nadzieje, że do końca sezonu sprawimy jeszcze jakąś niespodziankę

-dodaje kapitan TS ROW-u:

Patrycja Matla: Przed meczem założyliśmy sobie, że na pewno tego meczu nie chcemy przegrać, celowaliśmy w remis. Niestety nie wyszło ale myślę, że cała drużyna spisała się bardzo dobrze, dziewczyny dobrze się zaprezentowały na tle takiego przeciwnika. Dzisiaj nie wyszło, ale patrząc z perspektywy czasu nasza gra jest zdecydowanie lepsza, niż była dotychczas. Nie będziemy odkładać broni, będziemy dalej walczyć aby gdzieś tu pozostawić po sobie bardzo dobre wrażenie.

W najbliższy weekend TS ROW zmierzy się na wyjeździe z drużyną z Gdańska, za dwa tygodnie do Rybnika przyjeżdża Medyk Konin.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj