Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wierzymy, że młodzież ma siłę. Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika świętuje 20-lecie i zaprasza do akcji Czapka św. Mikołaja

Facebook Twitter

"Wierzymy, że młodzież ma siłę, chcemy by młodzi ludzie zgłaszali się do nas ze swoimi problemami" - mówi Radio 90 Marta Pinior przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika. W grudniu jak zwykłe młodzież apeluje o pomoc w charytatywnej akcji.

Młodzieżowa Rada Miasta w Rybniku realizuje akcję charytatywną Czapka św. Mikołaja, Targi Edukacji, Budżet Partycypacyjny, wprowadziła także rabatową Kartę Młodzieżowej Rady Miasta, uczestniczy również w konsultacjach między innymi z władzami miasta:

Marta Pinior: Wierzymy, że młodzież ma siłę, ma energię,  jest ambitna i my chcemy to pokazać. Chcemy być reprezentacją całej społeczności młodzieży i wierzymy, że dzięki temu możemy zmienić Rybnik na miasto bardziej przyjazne młodym. Z ostatniej ankiety przeprowadzonej wśród młodzieży wynika, że chcieliby wydarzeń kulturalnych i na tym będziemy się skupiać w najbliższej przyszłości. Chciałabym, aby uczniowie zgłaszali się nas ze swoimi problemami, żebyśmy dokładnie wiedzili czego oczekują.

Marta Pinior przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Rybnika

Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika liczy 26 osób, to uczniowie rybnickich szkół. Jednym z nich przed laty był Adrian Grad ze Stowarzyszenia Inicjatyw Młodzieży:

Adrian Grad: Trzeba dać młodym głos i o tym się mówi, ta rada ma temu służyć(…), to doświadczenie zdobyte w Młodzieżowej Radzie Miasta będą wykorzystywać w późniejszym czasie.

Młodzieżowa Rada Miasta Rybnika utworzona została 20 lat temu, od początku istnienia pomagają najbardziej potrzebującym rodzinom z dziećmi oraz seniorom z naszego miasta.

Akcja Czapka świętego Mikołaja

Jak można włączyć się w akcję?

  • przelać datek na konto bankowe (w terminie od 29 listopada do 17 grudnia):
    Stowarzyszenie Inicjatyw Młodzieży
    Numer konta: 55 1090 0088 0000 0001 4714 0850
  • wziąć udział w licytacjach charytatywnych na Facebooku
  • dołączyć się do zbiórek żywności organizowanych w rybnickich szkołach i przedszkolach
    wrzucić datek do puszek wolontariuszy, którzy będą pełnić swoje dyżury w centrum handlowym Focus w dniach 2-4 grudnia oraz 9-11 grudnia.

Z zebranych środków młodzież przygotuje paczki żywnościowo-prezentowe, które trafią do potrzebujących właśnie na święta!

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj