Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiesław Janiszewski: przebieg kolei do CPK jest nie do przyjęcia, solidaryzuję się z mieszkańcami

Facebook Twitter

Wiesław Janiszewski, poranny gość Radia 90: utrzymujemy nasze stanowisko dotyczące przebiegu linii kolejowej do CPK. Sprzeciwiamy się takiemu przebiegowi trasy, który zakłóca życie mieszkańców.

Wiesław Janiszewski

Nie mogłem uczestniczyć w proteście, ale solidaryzuję się z mieszkańcami – odpowiadał w porannej rozmowie w Radio 90, Wiesław Janiszewski burmistrz Czerwionki-Leszczyn, pytany dlaczego samorządowcy nie wspierali ich podczas ubiegłotygodniowej manifestacji. Przypomnijmy przez godzinę blokowali oni „wiślankę” by sprzeciwić się planom budowy Kolei Dużych Prędkości:

Wiesław Janiszewski: Burmistrz nie może podzielić się na dwie połówki i być jednocześnie na proteście i na obowiązkowym zebraniu mieszkańców. Tak się składa, że w tym dniu miałem zebranie sprawozdawcze w sołectwie. Dlatego nie mogłem być na tym proteście, ale z protestującymi się solidaryzuję. Nie jesteśmy przeciwko CPK, jesteśmy przeciwko przebiegowi, który został zaproponowany, czyli ten przebieg inwestorski, który w sposób zasadniczy zakłóca to wszystko, co jest związane z życiem mieszkańców.

Wariant inwestorski zakłada budowę połączenia z Katowic do Ostrawy, między innymi przez cenne krajobrazowo Pojezierze Palowickie. Linia zniszczy sołectwo oraz zdewastuje przyrodniczo cenne tereny. To jeszcze można zmienić – uważa poranny gość Radia 90:

Wiesław Janiszewski: Liczę na rozsądek, roztropność i w końcu wsłuchanie się rządzących w głos protestujących. Nie może być też tak, że każda gmina będzie rysowała przebieg, bo wtedy nic z tego przedsięwzięcia by nie wyszło, ale nasza solidarność pomiędzy poszczególnymi samorządami wskazuje na to, że można dokonywać takich korekt, które mogą uwzględniać wszystkie postulaty dotyczące wyburzenia domów, dotyczące terenów przyrodniczo cennych.

A całą poranna rozmowa Arkadiusza Żabki z Wiesławem Janiszewskim burmistrzem Czerwionki Leszczyn jest do zobaczenia poniżej:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2024