Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiesław Janiszewski w Radiu 90: 300 dopłat do wymiany kopciuchów, 765 dofinansowań na zakup odnawialnych źródeł energii

Facebook Twitter

300 dopłat do wymiany kopciuchów, 765 dofinansowań na zakup odnawialnych źródeł energii dla mieszkańców Czerwionki- Leszczyn. O tempie wymiany źródeł ciepła w gospodarstwach domowych mówił burmistrz Wiesław Janiszewski.

Wiesław Janiszewski: Jest to około 300 pieców, które były niższe aniżeli piąta kategoria. Wiemy także, że realizowaliśmy olbrzymi projekt OZE, 765 gospodarstw w naszej gminie otrzymało dofinansowanie na wymianę obszaru związanego z alternatywnymi źródłami energii, czyli odnawialne źródła energii, tam były pompy ciepła, wymienniki związane z wodą ciepłą i  centralnym ogrzewaniem.

Wiesław Janiszewski

To stawia Czerwionkę- Leszczyny na drugim miejscu za Rybnikiem jeżeli chodzi o ilość złożonych wniosków.

30 listopada w CKE w Czerwionce Leszczynach odbędzie się kolejne spotkanie w sprawie dofinansowania do wymiany źródeł ciepła w ramach Programu „Czyste Powietrze” z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. W związku z sytuacją pandemiczną w spotkaniu może uczestniczyć maksymalnie pięćdziesiąt osób (37 osób zaszczepionych oraz 13 osób niezaszczepionych). Przed wejściem na salę mają być sprawdzane Certyfikaty COVID.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 grudnia 2022