Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Więzi Rodzinne” na scenie radlińskiego MOK-u

Facebook Twitter

Komedia, ale czarna. Doskonale skonstruowana intryga, wciągająca widza w pozornie banalny świat czterech kobiet – babci, dwóch córek i wnuczki, od pierwszych minut wywołuje salwy śmiechu przeplatane refleksją i skupieniem.

Inteligentna i doskonale zagrana farsa do zobaczenia w Radlinie, tuż po świętach.

OBSADA:

  • Małgorzata Pieńkowska – Ellen Casey Ferguson
  • Małgorzata Niemirska / Małgorzata Rożniatowska – Marilyn Casey
  • Joanna Jeżewska / Kinga Tabor – Barbara Casey
  • Marta Wardyńska  – Christy Ferguson

„WIĘZI RODZINNE”

To dwa dni w zwykłym amerykańskim prowincjonalnym domu. Po śmierci głowy rodziny, Joe Caseya domownicy: wdowa po Joe – Marylin (Małgorzata Niemirska), jej córki, lekko upośledzona najmłodsza Barb (Kinga Tabor/Joanna Jeżewska) i starsza – Ellen   (Małgorzata Pieńkowska) oraz jej córka Christy (Marta   Wardyńska/Joanna Pokora), przygotowują się do pogrzebu. W trakcie pojawia się szereg komplikacji, w których autor w mistrzowski sposób przeplata dramat z komedią.
Po raz pierwszy wystawiona w 2003 roku przez Michigan State University College of Arts and Letters, cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem i do dzisiaj grana jest w USA przy pełnych salach. Spektaklowi zawsze towarzyszą znakomite recenzje i owacyjne przyjęcie publiczności.

Na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w Radlinie sztuka zostanie wystawiona 29.12.2013r. o godz. 18.00.

Po spektaklu aktorki spotkają się z widzami.

O AKTORKACH:

  • Małgorzata Pieńkowska – „Ellen Casey Ferguson”

Znakomita aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna, przez długie lata związana ze sceną teatru Ateneum. Przez publiczność ceniona i uwielbiana nie tylko z racji popularności zawdzięczanej serialowi M jak Miłość, ale przede wszystkim za otwartość, serdeczność i profesjonalizm.
Obdarzona niezwykłą intuicją sceniczną, pozwalającą jej na tworzenie postaci krańcowo różnych. Ma w swoim dorobku wiele znakomitych ról w teatrze telewizji i na scenach teatrów: Polskiego, Ateneum, Scena Prezentacje. Jest laureatką wielu nagród, z których szczególnie ceni dwie: 1988 – Nagroda za rolę w przedstawieniu „Czyste szaleństwo” na VI Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. 1988 – Nagroda TVP za rolę w pierwszym spektaklu telewizyjnym „Księżyc świeci nieszczęśliwym” w reżyserii Jana Englerta.

  • Małgorzata Niemirska – „Marilyn Ferguson”

Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Aktorka Teatru Dramatycznego, Ateneum, Studio w Warszawie. Zagrała w spektaklach m.in. Jerzego Grzegorzewskiego, Marka Walczewskiego, Krystiana Lupy. W Teatrze Telewizji współpracowała m.in. z Gustawem Holoubkiem, Aleksandrem Bardinim, Olgą Lipińską, Agnieszką Glińską, Filipem Bajonem i Januszem Majewskim. Stworzyła role filmowe w obrazach m.in. Andrzeja Kijowskiego, Jerzego Kawalerowicza, Zbigniewa Kuźmińskiego, Łukasza Barczyka. W 1979 roku została odznaczona Brązowym Krzyżem Zasługi. W zespole Teatru Dramatycznego w latach 1969 – 1982 oraz od 1994 roku do dzisiaj.
Dwukrotnie nominowana do Feliksa – Pamięć wdowy, 2002, reż. A. Glińska, Don Kichot 2010 reż. Maciej Podstawny.

  • Małgorzata Rożniatowska – „Marylin Ferguson”

Absolwentka warszawskiej PWST. Uczennica Tadeusza Łomnickiego, Zbigniewa Zapasiewicza, Jana Kreczmara i Ryszardy Hanin. Wiele lat współpracowała z Teatrem na Targówku w Warszawie, współtworzyła Teatr Janusza Wiśniewskiego. Związana z warszawskimi teatrami: Współczesnym, TR, Dramatycznym im. G. Holoubka, Studio im. St. I. Witkiewicza, Na Woli im. t. Łomnickiego, Konsekwentnym. Współpracowała m.in. z Krzysztofem Warlikowskim. Zagrała w kilkudziesięciu filmach (m.in.: „Cześć Tereska” R. Glińskiego, „Krótki film o miłości” K. Kieślowskiego, „300 mil do nieba” M. Dejczera, „Dług” K. Krauze, „Daleko od szosy” Z. Chmielewskiego, „Pora umierać” D. Kędzierzawskiej). Jako aktorka teatralna wielokrotnie nagradzana (m.in. Grand Prix Ogólnopolskiego Przeglądu Monodramu Współczesnego, Warszawa 2006).

  • Joanna Jeżewska – „Barbara Casey”

Aktorka z charyzmą i niezwykłym vis comica. Przez lata związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie. Widzom dała się poznać i polubić dzięki serialom: Samo życie, Ojciec Mateusz, Chichot losu, a także popularnemu teleturniejowi 300 procent normy. Stworzyła wiele świetnych kreacji aktorskich w dziedzinie dubbingu filmowego. Kabarecistka. Występuje w programie Szymon Majewski Show, gdzie parodiuje m.in. Monikę Olejnik i Elżbietę Jaworowicz. Znana jest również z parodii Jolanty Kwaśniewskiej, Janiny Paradowskiej czy Zyty Gilowskiej.

  • Kinga Tabor – „Barbara Casey”

W 1995 roku ukończyła Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Od tego samego roku jest związana z Teatrem Współczesnym w Warszawie, w którym zagrała już kilkanaście r. W 1995 roku otrzymała nagrodę III stopnia na XIII Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi, za rolę w Odprawie posłów greckich i Opowiastkach o Panu Cogito. Świetna aktorka dubbingowa ponad 30 film, znamy ją też z roli w serialach: Dom, Boża Podszewka i Na Wspólnej.

  • Marta Wardyńska – „Christy Ferguson”

W 2007 r. skończyła PWSFTviT w Łodzi. Debiutowała w Teatrze Polskim w Bydgoszczy w Powrocie Odysa w reż. P. Wodzińskiego. Od tego czasu grała w wielu spektaklach w Warszawie, m.in. w Niektórych gatunkach dziewic w reż. E. Pietrowiak i w Lustrach w reż. B. Wyszomirskiego. W 2011 roku po wygranym castingu dostała rolę w spektaklu „All inclusive” w ramach międzynarodowego projektu realizowanego w Lublinie we współpracy z grupami z Berlina i Brna. Marta bardzo lubi śpiewać, szczególnie piosenkę aktorską (kilka razy udało jej się z powodzeniem wystartować w różnych konkursach, znalazła się m.in. w finale konkursu im. A. Osieckiej oraz zdobyła wyróżnienie podczas Spotkań Zamkowych „Śpiewajmy poezję”.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj