Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Więźniowie z Raciborza pomogli wyremontować mieszkanie w Krzanowicach

Facebook Twitter

Więźniowie pomogli w remoncie domu w powiecie raciborskim. Pomoc trafiła do rodziny w Krzanowicach. To kolejne przedsięwzięcie Zakładu Karnego w Raciborzu zrealizowane we współpracy ze Stowarzyszeniem Piękne Anioły oraz Urzędem Miejskim w Krzanowicach.

Fot. materiały prasowe

Osadzeni wykonali generalny remont jednego z pomieszczeń mieszkalnych potrzebującej rodziny. Prace trwały kilka tygodni i wymagały wiele zaangażowania.

Jak podkreślają pracownicy Zakładu Karnego, wolontariat przynosi bardzo dobre efekty wychowawcze, daje satysfakcję z dobrze wykonanej pracy i buduje poczucie własnej wartości. Pozwala odkrywać w sobie wartościowego człowieka.

Maciej Konior: Niezwykle ważny jest aspekt wychowawczy tej inicjatywy. Angażując osadzonych do wymiernej pomocy, uwrażliwiamy ich na potrzeby konkretnych ludzi. A to buduje więź i poczucie odpowiedzialności za potrzebujących. Pomagając innym tak naprawdę pomagasz sobie – tego uczymy osadzonych

– podsumowuje ppłk Maciej Konior, dyrektor Zakładu Karnego w Raciborzu.

Najlepszą rekomendacją dla tego typu działalności jest po prostu radość rodziny, która dzięki pomocy więźniów może korzystać ze świeżo odnowionego pomieszczenia.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj