Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wigilijny Turniej Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym za nami

Facebook Twitter

Już po raz 23. do Żor zjechało prawie 200 miłośników tenisa stołowego aby rywalizować w Wigilijnym Turnieju Dzieci i Młodzieży. Turniej organizowany przez MOSiR w Żorach od prawie ćwierćwiecza jest największym tenisowym wydarzeniem na południu Polski w okresie świąteczno-noworocznym.

mat.prasowe

Do hali widowiskowo-sportowej MOSiR-u zjechali  zawodnicy z różnych zakątków kraju, z ościennych miast i województw. Tenisiści dotarli nawet z Zielonej Góry, Częstochowy czy odległego o 300 km – Rzeszowa.

Na XXIII edycję Wigilijnego Turnieju, w wyznaczonym terminie, zapisało się 195 zawodników, z czego 171 przystąpiło 28 grudnia 2022 do rywalizacji w swoich kategoriach.

Turniej został rozegrany na 24 stołach do „ping-ponga”, w 10 kategoriach wiekowych, z podziałem na dziewczęta i chłopców, w kategoriach open (amatorów i zrzeszonych) oraz amatorów. Nie da się ukryć, że uczestników zawodów połączyła pasja do tego sportu. Turniej rozgrywał się w okresie świątecznym i podczas „wolnego” w szkołach.

Nie każdemu chce się w takim momencie zaplanować wyjazd do Żor po to, żeby wziąć udział w jednodniowym i wyczerpującym turnieju. Chyba że jest to pasja do tenisa stołowego, chęć aktywnego spędzenia wolnego czasu, że rozgrywki są prowadzone na dobrym, sportowym poziomie i ma się wyznaczony cel.

– słyszymy od organizatorów.

mat.prasowy

Wśród uczestników turnieju byli obecni czynni zawodnicy poszczególnych klubów, którzy mierzyli się z nowym przeciwnikiem lub „wyrównywali stare porachunki”, reprezentując wysoki poziom gry, dostarczając sporo emocji. Byli też tacy, którzy grają „amatorsko”, lubiący ten sport. Był to z pewnością dobry moment na nawiązanie przyjacielskich kontaktów i relacji oraz na wymianę sportowych doświadczeń. Należy dodać, że podczas turnieju byli obecni trenerzy niektórych klubów oraz rodzice i rodziny, dopingujące swoich podopiecznych w ich rozgrywkach.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie główni delegowani prze Śl.Z.T.S oraz 24 wolontariuszy-sędziów stolikowych. W celu podniesienia komfortu grania oraz zdając sobie sprawę, że rozgrywki potrwają dosyć długo, organizator postanowił także zapewnić uczestnikom ciepły posiłek wraz z napojem i batonikiem regeneracyjnym.

Po zaciętej walce na zakończenie turnieju, nagrodzono po ośmiu najlepszych zawodników w każdej kategorii pamiątkowymi koszulkami oraz dyplomami, a zawodnicy z miejsc I-III, otrzymali dodatkowo puchary i nagrody rzeczowe ufundowane m.in. przez Prezydentów miast Żor, Rybnika, Jastrzębia, Burmistrza Pszczyny i Wójta Gminy Świerklan oraz sponsorów.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w organizację 23 Wigilijnego Turnieju Dzieci i Młodzieży w Tenisie Stołowym. Dziękujemy przede wszystkim uczestnikom zawodów i ich opiekunom, rodzicom i trenerom, że zaszczepiają pasję do tego sportu, który dzięki temu może cieszyć się dużą popularnością nie tylko w kraju. To kuźnia talentów. Z takiego sportu i pasji, zamiłowania oraz wytrwałości w treningach wyrastają przyszli mistrzowie.  Żywimy nadzieję, że w przyszłym roku zawody odbędą się na równie dobrym poziomie, w miłej, sportowej atmosferze, i że znowu 28 grudnia 2023 do Żor przybędzie rzesza zawodników i sympatyków tej gry.

mat.prasowy

Honorowy Patronat nad turniejem objęli:

Marszałek Województwa Śląskiego – Jakub Chełstowski,
Śląski Kurator Oświaty – Urszula Bauer
Prezes Śląskiego Związku Tenisa Stołowego – Robert Wielgosz.
Prezydenci, Burmistrzowie oraz Wójtowie:
Żory – Waldemar Socha
Rybnik – Piotr Kuczera
Pszczyna – Dariusz Skrobol
Jastrzębie Zdrój – Anna Hetman
Gmina Świerklany – Tomasz Pieczka

Sponsorzy turnieju:

Jastrzębska Spółka Ubezpieczeniowa Sp. z o.o.
POLOK – Grupa Producentów Grzybów Sp. z o.o.
Salon Meblowy „AGATA”
Śląski Związek Tenisa Stołowego
Węglozbyt Katowice

Patronat Medialny:

Radio „90”
TVP 3 Katowice
Telewizja Żory – Janusz Janik
Tygodnik Regionalny Nowiny
Portal zory24.pl
Nowiny Żorskie i portal Nowiny.pl,
pozytywnezory.pl
TVT
TuŻory.pl

mat.prasowy

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2023