Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Winda na dworcu PKP w Rybniku nadal nie działa. PKP zapewniało nas, że dziś zostanie naprawiona

Facebook Twitter

Winda na dworcu PKP w Rybniku wciąż nie działa, chociaż PKP PLK zapewniało nas, że dziś usterka zostanie usunięta. Sprawdziliśmy, do godziny 13 nie działała...

Winda na dworcu PKP w Rybniku

Winda na dworcu PKP w Rybniku nadal nie działa

Dziś według zapewnień PKP PLK ma ruszyć niesprawna winda dla pasażerów na rybnickim dworcu kolejowym. Czy działa? To sprawdzał Arkadiusz Żabka:

Jeszcze nie, w samo południe w dalszym ciągu na pasażerów czeka kartka z informacją że winda jest wyłączona z eksploatacji i PKP przeprasza za utrudnienia. Tymczasem Katarzyna Głowacka z zespołu prasowego PKP PLK zapewniła nas kilka dni temu w komunikacie, że firma konserwatorska wezwana została do ostatecznego usunięcia usterki w nieprzekraczalnym terminie do 24 czerwca, Za okres niesprawności urządzeń, naliczane są kary finansowe. W przypadku dalszej niewłaściwej realizacji serwisu, rozważane jest rozwiązanie umowy z firmą.

Przypomnę to nie pierwsza awaria windy. Ta trwa od 4 maja, jej praca została wstrzymana po tym jak stwierdzono uszkodzenia istotnych elementów dźwigu. Wymagane były szersze badania diagnostyczne, pozwalające na zidentyfikowanie problemu oraz dostarczenie i wymianę części. PKP PLK podkreśla że osobom z ograniczoną możliwością poruszania się. umożliwiane jest wysiadanie z pociągu przy peronie pierwszym, mającym bezpośredni dostęp do dworca.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 23 lipca 2024