Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WIOŚ kontroluje koksownię Dębieńsko

Facebook Twitter

Pod koniec lutego powinny być znane wyniki kontroli, jaką Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska prowadzi na terenie likwidowanej koksowni Dębieńsko.

W wiadomościach Radia 90 powracamy do sprawy rozbiórki zakładu i utylizacji niebezpiecznych odpadów. Kontrola jest efektem interwencji mieszkańców, którzy twierdzą, że dochodzi tam do niewłaściwej utylizacji, a niebezpieczne odpady przedostają się do gleby i rzeki Bierawki.

Boją się tego też nie tylko mieszkańcy, ale również samorządowcy Czerwionki Leszczyn. Kontrola rozpoczęła się 31 stycznia w dwóch miejscach jednocześnie. W koksowni Dębieńsko spółce należącej do JSW KOKS, która jest właścicielem terenu oraz w spółce Recycling Logo Group w Rudzie Śląskiej, będącej wykonawcą robót rozbiórkowych.

Jak informuje nas Małgorzata Zielonka-Alker, rzecznik prasowa Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach.

– działania kontrolne trwają i nie można jeszcze formułować żadnych wniosków. 6 lutego przeprowadzone zostały oględziny terenu, pobrane zostały również próbki gruntu oraz ścieków odprowadzanych jednym z kolektorów, biegnących z rejonu byłej KWK Dębieńsko i Koksowni Dębieńsko.

Analizy są w toku, wyniki powinniśmy poznać pod koniec tego miesiąca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj