Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

WIOŚ prowadzi badania poziomu zapylenia w Rydułtowach

Facebook Twitter

Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska z Katowic prowadzi badania poziomu zapylenia w Rydułtowach. Specjalny ambulans zaparkował na prywatnej posesji przy ulicy Barwnej.

W Radiu 90 już w ubiegłym roku mówiliśmy, że mieszkańcom daje się we znaki duże zapylenie z hałdy Szarlota, pisali o tym do naszej redakcji.

Ambulans pomiarowy stanął w Rydułtowach na wniosek właśnie mieszkańców. Pomiary będą prowadzone przez trzy tygodnie, rozpoczęły się 27 maja, zakończą w połowie czerwca. Mieszkańcy obawiają się o zdrowie swoje i swoich bliskich.

Hałda Szarlota jest rozbierana przez firmę, która prowadzi prace na rzecz Polskiej Grupy Górniczej od 2019 roku. Kiedy rok temu pytaliśmy o ten problem w Urzędzie Miasta w Rydułtowach usłyszeliśmy, że władze miasta interweniowały w sprawie dużego zapylenia. Sporo sygnałów z prośbą o reakcję odbierała też w tamtym czasie Straż Miejska, która może sprawdzić czy wykonawca prowadząc prace przestrzega wszystkich zapisów, które ma w uzyskanych pozwoleniach. Również PGG ma wyznaczonych inspektorów, którzy mają czuwać nad tym, by wszystko było realizowane zgodnie z umową. Zwykle zapylenie nasila się, kiedy jest sucho, kiedy brakuje deszczu.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj