Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

WIOŚ: Te firmy działają nielegalnie [WIDEO]

Facebook Twitter

Te firmy działają nielegalnie! - Powracamy do tematu, który zgłosili nam mieszkańcy Pszowa. Chodzi o kłęby pyłów, które unoszą się przy ulicy Andersa. Pył, brud, kurz - tak od wielu miesięcy wygląda okolica byłej kopalni Anna.

Trwa tam rekultywacja terenu. Jak już wiecie z wcześniejszych wiadomości, burmistrz miasta poprosił o przyjazd inspektorów Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska. Wczoraj odbyła się wizja lokalna, co stwierdzono? – Że to, co się dzieje Pszowie, nie powinno mieć miejsca – mówi Andrzej Holecki, zastępca Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska w Katowicach.

Ustalono, że na terenie pokopalnianym, po kopalni Anna, gdzie działają dwie firmy, w których działalność prawdopodobnie powoduje emisję niezorganizowaną do powietrza tzw. pylenie. Po tych wstępnych ustaleniach, sprawdzono czas zagospodarowania przestrzennego gminy i takich firm na tym terenie w ogóle nie powinno być. Przekazana gmina przekazała plan zagospodarowania przestrzennego i one są niezgodne z tym planem. Nie wiem, czy ewentualnie mogą napisać do nadzoru budowlanego, ale dla nas w tym momencie jest to działalność nielegalna, że one tam nie powinny być na tym terenie.

Nasza rola w tym momencie się zakończyła, teraz ruch po stronie miasta – słyszymy w Inspektoracie.

To jest emisja niezorganizowana, stwierdzona. Byliśmy, są dwie firmy, nie będę nazywał ich z nazwy, natomiast one działają nie do końca z planem zagospodarowania w tym terenie.

Zobacz wcześniejsze materiały: Pszów: Błoto, kurz, hałas i zdenerwowanie.

Do tematu jeszcze powrócimy. Poniżej film z miejsca kontrolowanego przez inspektorów.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne? Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne. Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 4 grudnia 2020