Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wiosenne otwarcie wypożyczalni rowerów w Pawłowicach

Facebook Twitter

Po zimowej przerwie rusza gminna wypożyczalnia rowerów w Pawłowicach. Można skorzystać z 20 jednośladów działających w systemie GeoVelo. Rowery pojawiły się w gminie na krótki okres czasu w październiku ubiegłego roku.

fot..pawlowice.pl

Pojazdy dostępne są w pięciu punktach postojowych:

  • obok eko targu i centrum przesiadkowego w Pawłowicach
  • lodowiska, Gminnego Ośrodka Sportu
  • inhalatorium
  • na parkingu przed kościołem św. Mikołaja w Warszowicach

Aplikacja GeoVelo pokazuje wszystkie miejsca postoju rowerów, ile z nich jest aktualnie dostępnych, otworzy także zamek roweru. Rowerami można podróżować po terenie całej gminy, wykorzystując m. in. nasze ścieżki i trasy rowerowe. W przyszłości system ma być rozszerzony, aby użytkownicy rowerów mogli na nich pojechać np. do Żor.

Aby ułatwić korzystanie z systemu osobom, które nie potrafią poradzić uruchomieniem aplikacji, wyznaczony pracownik urzędu gminy pomoże zakładać konta w aplikacji GeoVelo i pokaże, w jaki sposób zasilać je odpowiednią kwotą.

Akcja promująca system GeoVelo oraz ścieżki rowerowe w gminie odbędzie się pierwszego dnia wiosny, 21 marca, przy targowisku i centrum przesiadkowym w Pawłowicach. Podczas akcji pracownicy urzędu oraz firmy GeoVelo, będą udzielali wszelkich informacji użytkownikom rowerów oraz pomogą zainstalować aplikację na telefonach i będą rozdawać mapy ze ścieżkami rowerowymi gminy.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj