Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wirtualna strzelnica w I LO w Rydułtowach została otwarta [FOTO]

Facebook Twitter

Wirtualna strzelnica została otwarta w I Liceum Ogólnokształcącym w Rydułtowach. To jedyna placówka w powiecie wodzisławskim z takim miejscem do ćwiczeń.

Korzystać będą z niej nie tylko uczniowie mającej powstać klasy policyjnej, ale także uczniowie ze szkół podstawowych z terenu całego powiatu i stowarzyszenia strzeleckie:

Maciej Młodzianowski: Strzelnica wirtualna umożliwia nam przygotowanie obsługi z bronią, zasady bezpieczeństwa, przekazanie budowy broni, celowania, obserwacji terenu, współdziałania i co najważniejsze prowadzenia ognia pojedynczego i ciągłego dla przyszłych pracowników służb mundurowych wojska, policji. Strzelamy z broni krótkiej, jak i długiej. Na chwilę obecną mamy repliki ASG pneumatyczne z wiązką laserową przezroczystą, czyli nie widzimy wiązki, która jest wyświetlana na rzutniku. Jest broń GLOCK 17 austriackiego pochodzenia oraz automatyczny karabinek pneumatyczny, replika broni AKM, czyli popularnego kałasznikowa

– mówi Maciej Młodzianowski, instruktor strzelania.

Czy umiejętności zdobyte na wirtualnej strzelnicy można porównać do tych zdobytych na przykład na strzelnicach sportowych?

Maciej Młodzianowski: Strzelnica, którą tutaj posiadamy, jest strzelnicą zaawansowaną, którą można porównać do strzelnic bojowych, dlatego że broń, którą posiadamy i którą użytkujemy w pełni odzwierciedla zarówno oddanie strzału, odgłos, przeładowanie, odrzut broni. Niemniej jednak nie jest to to samo, natomiast stanowi bardzo duże i przydatne przygotowanie do przyszłej obsługi użytkowania broni palnej.

Jak uczniowie z I LO w Rydułtowach, biorący udział w zajęciach policyjnych, zareagowali na wirtualną strzelnicę?

– usłyszała Monika Sokołowska. Wirtualna strzelnica kosztowała 150 tysięcy złotych, 118 tysięcy pochodził z dotacji z Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zobaczcie więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024