Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wirtualna sztafeta do Laponii. To wszystko, by pomóc policjantowi

Facebook Twitter

Ruszyła wirtualna sztafeta do Laponii, aby pomóc policjantowi z komisariatu w Ustroniu. Wyścig dedykowany jest asp. sztab. Piotrowi Glencowi. Do wzięcia udziału zapisało się już kilkudziesięciu śmiałków o zacięciu sportowym.

www.slaska.policja.gov.pl

W biegu mogą wziąć udział wszyscy nie tylko mundurowi. Każdy może wpłacić minimum 30 zł i ruszyć w stronę celu, pokonując 4800 metrów (biegiem w terenie, na bieżni domowej, chodem lub nordic walking). W ten sposób można dołączyć do sztafety, której celem jest przebiegnięcie 4800 kilometrów – czyli pokonanie trasy do Laponii i z powrotem.

Jak to się zaczęło?

Policjanci z Gliwic i Cieszyna oraz żołnierze, przyjaciele aspiranta Piotra Glenca, zachęceni jego walką i nadzieją na powrót do zdrowia, wpadli na pomysł zorganizowania wirtualnego biegu charytatywnego, aby wspomóc kolegę. Więcej informacji na facebookowym profilu wydarzenia. Organizatorzy liczą na przesyłanie swoich „selfie” z biegu, marszobiegu czy chodu – będą publikowane na profilu i będą wsparciem oraz wirtualnym pozdrowieniem dla walczącego o zdrowie Piotra.

Dotychczas do biegu przystąpiło wielu funkcjonariuszy. Wśród tych, którzy wystartowali w sztafecie, jest Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. dr Krzysztof Justyński. Szczególnie liczna jest też reprezentacja Komendy Miejskiej Policji w Dąbrowie Górniczej – już kilkunastu mundurowych. Biegną też niezwiązani ze służbami i Śląskiem mieszkańcy różnych części Polski, a nawet uczestnicy z zagranicy.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj