Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wirtualny koncert górali dla Papieża [WIDEO]

Facebook Twitter

Zabytkowa Kopalnia Ignacy poleca Wirtualny Koncert Papieski. Miał się odbyć na żywo w industrialnych wnętrzach centrum kultury w Niewiadomiu, jednak pandemia pomieszała szyki.

Jutro (27.06.) o godzinie 18.00 w internecie koncert w wykonaniu Małej Armii Janosika z Raby Wyżnej. Został przygotowany z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II. Mała Armia Janosika – to największa góralska kapela w Polsce, obecnie liczy 140 osób w wieku od 4 do 69 lat.

Damian Pałasz – skrzypek, muzyk i wizjoner pochodzący z Raby Wyżnej w lutym 2015 roku utworzył właśnie w Rabie Wyżnej sekcję nauki gry na skrzypcach i basach góralskich. Trzon projektu stanowią głównie dzieci oraz młodzież, którzy krok po kroku rozwijają umiejętności w grze na skrzypcach, akordeonie oraz basach góralskich. Mała Armia Janosika – to największa góralska kapela w Polsce. Obecnie liczy 140 osób w wieku od 4 do 69 lat. W swoim dorobku mają cały szereg występów podczas ważnych wydarzeń, które były transmitowane przez telewizję. Z okazji Światowych Dni Młodzieży 2016 zrealizowali wideoklip ku czci św. Jana Pawła II pt.„Siła jest w jedności” oraz wystąpili podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Premiera koncertu będzie mieć miejsce 27 czerwca 2020 r. o godz.18.00 na YouTube:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj