Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wirtualny spacer po kopalniach JSW

Facebook Twitter

Jastrzębska Spółka Węglowa zaprasza na wirtualny spacer po swoich kopalniach. To nie lada gratka dla osób, które chcą zobaczyć, jak wygląda codzienna praca górników wydobywających węgiel koksowy.

Fot. www.jsw.pl

JSW jest pierwszą spółką węglową w Polsce, która pokazuje w ten sposób swoje zakłady. Dzięki nowoczesnej aplikacji „Kopalnie Jastrzębskiej Spółki Węglowej 360°” udostępnionej na stronie internetowej spółki można bez wychodzenia z domu wybrać się na taki niecodzienny spacer. To realistyczny obraz kopalni węgla kamiennego w nowoczesnej technologii, dzięki której – podobnie jak w życiu – można rozglądać się dookoła i tylko od widzów zależy na czym skupią swoją uwagę.

Oglądający trafia do wnętrza tego filmu, jest więc w centrum wydarzeń. Multimedialny spacer pozwala pokonać codzienną drogę górnika do pracy: od wejścia przez bramę kopalni, cechownię, łaźnię, lampownię, po zjazd „szolą” na dół do podziemnych wyrobisk zakładu. Później można wybrać: czy udać się do przodka, czy do ściany wydobywczej. Można poznać cały cykl produkcji węgla koksowego, a także samodzielnie eksplorować kopalnię, wybierając z przejrzystego menu interesujące miejsca, a następnie kierunek zwiedzania, rozglądać się wkoło i z pomocą lektora przyswajać napotkane „po drodze” materiały edukacyjne.

Strona projektu: www.jsw.pl/biuro-prasowe/kopalnie-jsw-360

Czytaj także:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 marca 2023