Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła będzie sprzątać szlaki. Za pomoc obiecuje sadzonki i karmniki

Facebook Twitter

Zwiększył się ruch, a co za tym idzie, również ilość śmieci. Wisła będzie sprzątać górskie szlaki, a za pomoc obiecuje sadzonki i karmniki. Jak słyszymy w kurorcie, zachęcają wszystkich, którzy w majówkę wybiorą się w Beskidy, aby zabrali ze sobą worki i rękawiczki i pozbierali śmieci napotkane na trasie.

fot. FB/Czyste Beskidy

Powstała specjalna mapa punktów, gdzie zebrane śmieci można zostawić, a w Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle odebrać nagrody. Za jeden worek śmieci uczestnik akcji otrzyma opakowanie nasion, za dwa worki sadzonkę świerka a za trzy worki drewniany karmnik lub budkę lęgową.

Akcja potrwa przez 4 dni, od piątku (30.04.) do poniedziałku(03.05.), czyli przez całą majówkę, kiedy to do Wisły zapewne przyjedzie sporo osób, by zdobyć Baranią Górę, Stożek, Soszów czy inny z okolicznych szczytów. Powstała specjalna mapa punktów, gdzie zebrane śmieci można zostawić. Co więcej – za każdy zebrany worek można otrzymać upominki, które również przysłużą się przyrodzie – nasiona kwiatów miododajnych, sadzonki drzew czy karmniki dla ptaków. Aby dostać taką nagrodę za sprzątanie, wystarczy zdjęcie zebranych worków wrzucić w komentarzu pod postem promującym akcję na miejskim profilu na facebooku a następnie zgłosić się do Centrum Edukacji Ekologicznej po odbiór.

Do wspólnego sprzątania organizatorzy zachęcają zarówno turystów, jak i mieszkańców Wisły – najlepiej całymi rodzinami, aby od najmłodszych lat uczyć wspólnego dbania o najbliższe otoczenie. Posprzątania wymagają nie tylko szlaki turystyczne, ale także ścieżki spacerowe, tereny wzdłuż dróg czy brzegi rzek i potoków. Również uczniowie wiślańskich szkół zapraszani są do sprzątania, by dać przykład, jak dbać o czystość swojej małej ojczyzny.

W worki i rękawiczki należy zaopatrzyć się samodzielnie.

Mapa miejsc, gdzie można zebrane śmieci zostawiać tutaj: https://tiny.pl/rshxt

Jeśli aura pozwoli, akcja zostanie przeprowadzona nie tylko od 30 kwietnia do 3 maja, ale również w kolejny weekend, czyli 7-9 maja.

-zapowiadają w Urzędzie Miasta w Wiśle. Organizatorem wydarzenia jest Urząd Miejski w Wiśle przy współpracy z Wiślańskim Centrum Kultury, Centrum Edukacji Ekologicznej oraz Nadleśnictwem Wisła. Patronat nad całością objęła akcja społeczna Czyste Beskidy.

Pełny regulamin sprzątania: TUTAJ.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj