Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Bez korków na narty i Puchar Świata

Facebook Twitter

Do środy 20 listopada mają zniknąć utrudnienia na drodze wojewódzkiej 941 w Wiśle. Przypomnijmy, od wiosny trwa remont drogi dojazdowej do tego miasta, w kilku miejscach drogowcy rozkopali jezdnię, są wahadła.

Prace trwają, jednak od środy jezdnia ma mieć pełną przejezdność. Stan taki potrwa przez najbliższe kilka miesięcy. Ma to związek z rozpoczynającym się w piątek Pucharem Świata w skokach narciarskich i zbliżającym się sezonie zimowym. Na jezdni są ostatnie prace związane z puszczeniem ruchu – zapewnia nas burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

W pierwszych miesiącach prac, kierowcy narzekali na wolny ich postęp i tworzące się korki. Ostatnie miesiące to zintensyfikowanie prac – zauważa Bujok.

Mimo poprawy dojazdu do Wisły, burmistrz zachęca też, aby rozważyć możliwość przejazdu do samej skoczni transportem zorganizowanym. Autobusy będą stacjonować w centrum miasta.

Ci, którzy nie zdecydują się na obserwację skoków na skoczni, miasto zachęca do kibicowania w centrum Wisły. W piątek w amfiteatrze otwarta zostanie strefa kibica, funkcjonować będzie do niedzieli. – Będzie okazja do zdobycia autografów od najlepszych skoczków – mówi Katarzyna Kaźmierczak szefowa Wiślańskiego Centrum Kultury.

Puchar Świata w Skokach Narciarskich odbędzie się w najbliższy weekend – w sobotę skoki drużynowe, w niedzielę indywidualne. Jak mówi nam burmistrz Wisły, na Pucharze ma być obecny także prezydent Polski.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023