Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Dom Jerzego Pilcha już w posiadaniu samorządu miasta [FOTO]

Facebook Twitter

Rodzinny dom Jerzego Pilcha jest już w zarządzie miasta Wisły. Samorząd podpisał umowę zakupu budynku z posesją. Umowę w obecności notariusza podpisali córka pisarza - Magdalena Bielska oraz burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

fot wisla.pl

Dom w wiślańskiej dzielnicy Partecznik jest bogaty w pamiątki po zmarłym pisarzu. Gabinet, w którym pisał będąc w Wiśle, ale też mnóstwo zdjęć, pamiątek, nagród czy po prostu rzeczy osobistych.
Miasto planuje w tym miejscu utworzyć dom pracy twórczej poświęcony wybitnemu pisarzowi i przedstawiający jego postać, ale też miejsce spotkań, a w ogrodzie m.in. miejsce na kameralne koncerty.

Tomasz Bujok: Miejsce, w którym często przebywał, miejsce w którym również i tworzył. Mam nadzieję, że uda się z tego stworzyć kolejną perełkę, miejsce spotkań kulturalnych miejsce upamiętnienia tak znakomitego pisarza, jakim był Jerzy Pilch. Przede wszystkim, mam nadzieję, że będzie miejsce, które będzie tętniło życiem i będzie kolejnym miejscem na kulturalnej mapie naszej miejscowości.

– zapowiada burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Jerzy Pilch zmarł 29 maja 2020 roku. W ubiegłym roku w Wiśle odbył się pierwszy Festiwal poświęcony zmarłemu – Granatowe Góry. Tegoroczna edycja planowana jest na początek czerwca.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj