Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: duże zainteresowanie turystów przyjęciem drugiej dawki szczepionki

Facebook Twitter

W jednej z najpopularniejszych miejscowości Beskidu Śląskiego – Wiśle – zaobserwowano duże zainteresowanie turystów możliwością przyjęcia drugiej dawki szczepionki przeciw COVID-19 – poinformowała PAP koordynatorka ds. szczepień na terenie Wisły Beata Stebel.

Od 1 lipca 2021 roku każda osoba, która zaszczepiła się przeciw COVID-19 pierwszą dawką, może przyjąć drugą w dowolnym punkcie i terminie. To nowe rozwiązanie ma ułatwić szczepienie tym, którzy planują np. wakacyjne wyjazdy albo służbowo przebywają w zupełnie innym mieście niż to, w którym zainicjowali procedurę zaszczepienia się.

Występuje duże zainteresowanie osób przebywających turystycznie na terenie miasta drugą dawką szczepionki. Obecnie w naszym punkcie szczepimy preparatem Pfizera, czekamy również na planową dostawę szczepionek Johnsona

– powiedziała PAP Beata Stebel.

W Wiśle działa jeden punkt szczepień. Co najmniej jedną dawką zaszczepiono tam dotychczas 3788 osób, a w pełni zaszczepiono 3196.

Obecnie w pełni zaszczepionych jest 29 proc. mieszkańców Wisły. To wzrost o prawie 9 proc. w porównaniu z poprzednim tygodniem

– podkreśliła Beata Stebel.

Najwyższy wskaźnik zaszczepionych w powiecie cieszyńskim, na terenie którego leży Wisła, ma miasto Cieszyn – 38,4 proc.

Władze Wisły planują akcje promujące szczepienia podczas imprez i wydarzeń zwracając uwagę, że niski poziom zakażeń to możliwość funkcjonowania bez przeszkód beskidzkiej bazy gastronomicznej i hotelowej. W sumie mieszkańcom woj. śląskiego podano dotychczas 3 723 472 dawek preparatu przeciw COVID-19, w pełni zaszczepionych jest 1 633 930 osób.

(PAP)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj