Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Łup skutecznie unieruchomił złodziei

Facebook Twitter

Mieszkańcy gminy Goleszów, chcieli się wzbogacić kradnąc w Wiśle. Złodzieje paliwa jednak wpadli, bo... przeciążony samochód utknął na drodze.

fot. Policja Cieszyn

Mężczyźni kradli paliwo ze zbiorników samochodowych. W swoim ostatnim skoku zapomnieli o prawach fizyki. Wracając z kradzieży, z łupem w bagażniku, w wyniku obciążenia skradzionym paliwem, w pewnym momencie utknęli na drodze i blokowali ruch. Ich samochód nie był w stanie pokonać dalszej trasy z uwagi na zalegający śnieg i obciążające pojazd paliwo.

W trakcie podjętej w tej sprawie interwencji, funkcjonariusze Straży Miejskiej w Wiśle, zauważyli podejrzane przedmioty i ujawnili pojemniki oraz inne przedmioty mogące służyć do kradzieży paliwa. W tym wypadku nie trzeba podkreślać, że sprawców interwencji zdradził sam zapach kradzionego paliwa. Strażnicy zabezpieczyli pojazd i zadbali o to, żeby sprawcy nie uciekli.

Wezwani na miejsce policjanci z Wisły zatrzymali nie tylko podejrzanych o popełnienie przestępstw mężczyzn, ale również skradzione paliwo i przedmioty służące złodziejom do ich kradzieży. 46-latek i jego 23-letni wspólnik noc spędzili w policyjnym areszcie. Usłyszeli łącznie trzy zarzuty kradzieży i kradzieży z włamaniem, podczas których ukradli ponad 420 litrów paliwa, którego wartość pokrzywdzeni wycenili na 2430 zł. To przestępstwo zagrożone karą do dziesięciu lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022