Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Mieszkańcy biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP”

Facebook Twitter

Koncerty, warsztaty, animacje, wyzwania sportowe – to wszystko w czasie 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej pomocy w Wiśle. Można powiedzieć, że Orkiestra w Perle Beskidów już trwa – z Wiślańskiego Centrum Kultury nadaje Studio WOŚP, a mieszkańcy Wisły biorą udział w wyzwaniu „Chodzimy dla WOŚP”.

Boże Narodzenie i Sylwester w Beskidach: coraz mniej wolnych miejsc

Od poniedziałku (24.01.) w Wiśle trwa wyzwanie „Chodzimy dla WOŚP”, w którym mogą wziąć udział zarówno mieszkańcy, jak i turyści.

Wyzwanie jest bardzo proste – wystarczy wyjść na spacer, pobiegać, pójść na biegówki albo skitury i zarejestrować swoją aktywność w jednej z popularnych aplikacji, śledzących dystans i trasę. Zrzut z ekranu, potwierdzający dystans, trzeba wysłać w wiadomości na facebookowym profilu Wiślańskiego Centrum Kultury albo na maila [email protected] My codziennie liczymy kilometry, które udało się wychodzić w ramach akcji, a nasi sponsorzy przekażą złotówkę za każdy kilometr. W ten prosty sposób zamieniamy kilometry na złotówki

– tłumaczy Katarzyna Czyż-Kaźmierczak, dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Akcja rozpoczęła się w poniedziałek, 24 stycznia i potrwa do niedzieli 30 stycznia. Pierwszego dnia uczestnicy akcji przeszli ponad 140 kilometrów, ale jak sami twierdzą – dopiero się rozgrzewają. Akcja swój finał będzie miała także w dzień finału 30. Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się na wiślańskim rynku. Tam odbędzie się sztafeta „na krótkim dystansie” – a dzięki sponsorom za każdy kilometr sztafety konto WOŚP zasili … 10 złotych.

W niedzielę na Placu Hoffa czekają atrakcje. Od godziny 12.00 rozpoczną się występy na wiślańskiej scenie, zagrają m.in. Kapela Wisła, Dawid Fly, Kapela Góralska Haja, Patryk Demkowski i zespół Rockodyl, nie zabraknie też zabawy z DJ-em, będą animacje dla dzieci z Fundacją Jest Bosko i oczywiście licytacje. Wiślanie i turyści przywitają też uczestników Rowerowego Maratonu Wisła 1200 a o 20.00 w Wiśle zabłyśnie Światełko do nieba – na Placu Hoffa wystąpi teatr ognia Nam Tara. Atrakcji na rynku będzie więcej, około godziny 12.00 odbędzie się chociażby pokaz sprzętu pożarniczego, a uczestnicy wiślańskiego WOŚP będą mogli posilić się zupą.

Na profilu Wiślańskiego Centrum Kultury można poznać więcej szczegółów dotyczących finału WOŚP w Wiśle – w środę i piątek będzie nadawało wirtualne Studio WOŚP, które na żywo będzie się łączyło także w dzień wielkiego finału.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 1 grudnia 2023