Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Owce wyjdą na hale. Pasterska impreza w niedzielę

Facebook Twitter

Nie udało się początkiem wiosny z powodu pandemii, odbędzie się więc teraz. W ramach obchodów Roku Górali świętowanym w województwie śląskim, Wisła zaprasza na tradycyjny „wygón łowiec” prezentujący wiślańskie tradycje związane z hodowlą tych zwierząt.

Wydarzenie zaplanowano na najbliższą niedzielę (20.06.) od godziny 11.00 w gospodarstwie rodziny Kędziorów. To teren wyciągu narciarskiego „Pasieki”.

Katarzyna Czyż – Kaźmierczak: Duża łąka, mnóstwo miejsca dla owiec i mnóstwo miejsca dla państwa, żebyście mogli czuć się bezpiecznie. Będą praktycznie wszystkie nasze zespoły regionalne tutaj z Wisły,  rozpocznie Mała Wisła, mnóstwo właśnie tych wiślańskich akcentów w ramach Roku Górali chcemy państwu zaprezentować, oprócz tego to oczywiście zapraszamy do degustacji potraw regionalnych, bo będzie to co nas w Wiśle właśnie z tych potraw najlepsze, będą gry i zabawy dla rodzin, będą różnego rodzaju warsztaty, między innymi pokaz tradycyjnej obróbki wełny i pokaz robienia masła.

– zapraszała dyrektor Wiślańskiego Centrum Kultury.

Wisła

A skoro impreza poświęcona owcom, to nie zabraknie prawdziwych oscypków.

Katarzyna Czyż – Kaźmierczak: Wygón łowiec, który powinien być już praktycznie dawno temu. Umówmy się, że te owieczki już się pasą, można już je podziwiać na naszych łąkach.

Radio 90: Już jest mleko i są oscypki.

Katarzyna Czyż – Kaźmierczak:  Tak, dokładnie. Będzie też oczywiście pokaz wyrobu sera owczego, na to też warto przyjechać i zobaczyć. Natomiast jest okazja do spotkania się i świętowania, w ramach roku Górali Śląskich chcemy się dzielić tą radością i tym co wśród wszystkich górali najlepsze.

Jak podkreśla Kaźmierczak, na wydarzeniu nie zabraknie też lokalnych twórców ludowych.

Wokół Ciebie dzieją się rzeczy ważne lub zabawne?
Nakręciłeś ciekawy film, zrobiłeś dobre zdjęcie?
Interesuje nas wszystko, co interesuje Ciebie i co dla Ciebie jest ważne.
Napisz do nas TUTAJ!

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj