Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Prace remontowe na DW 941 nie zostają przerwane na okres jesienno-zimowy

Facebook Twitter

"Zakończona została budowa kolejnego mostu tymczasowego w ciągu drogi wojewódzkiej 941 w Wiśle. Najprawdopodobniej jeszcze dzisiaj (06.11.) ruch zacznie się odbywać po alternatywnej przeprawie" – informuje Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach.

Tym samym rozpocznie się rozbiórka istniejącego mostu i budowa nowego obiektu. Na drodze od ubiegłego roku trwają intensywne prace. Miały one być przerwane na sezon zimowy końcem października, ale jak mówi nam burmistrz Wisły Tomasz Bujok, w związku z decyzją o zamknięciu hoteli i brakiem kibiców na nadchodzącym Pucharze Świata w skokach, prace na drodze dalej będą się toczyły:

W sytuacji, kiedy nie będzie kibiców na Pucharze Świata, więc te utrudnienia komunikacyjne będą tak naprawdę niewielkie, chcemy wykorzystać wszyscy ten okres maksymalnie do tego, aby dokończyć wszystkie te prace, które są możliwe do dokończenia w okresie jesienno-zimowym. Zawsze zostanie mniej pracy do wykonania w roku następnym. Na święta planowany przejazd na wszystkich wahadłach powinien być zlikwidowany.

Droga remontowana jest na odcinku ponad 5 kilometrów, niemal na całej długości przebudowywanego odcinka prowadzone są prace drogowe, takie jak budowa chodnika, układanie krawężników, zabudowa kolejnych warstw konstrukcji drogi z kruszywa i mas bitumicznych. Trwa także przebudowa infrastruktury należącej do kolei i budowa murów oporowych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj