Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Prezydent oddał lądowisko

Facebook Twitter

Lotniska, które do tej pory przyjmowały tylko śmigłowce z prezydentem, będą służyły także osobom wymagającym pomocy.

fot. Szpital Śląski

Zgodnie z decyzją Prezydenta Andrzeja Dudy, podpisane zostało porozumienie w sprawie określenia zasad współpracy w zakresie udostępniania niepublicznych lądowisk usytuowanych w obiektach służących Prezydentowi Rzeczypospolitej Polskiej. Będzie mogło z nich korzystać Lotnicze Pogotowie Ratunkowe.

Na mocy porozumienia możliwe będzie dalsze korzystanie przez śmigłowce LPR z lądowiska zlokalizowanego w Warszawie na Budynku Bezpieczeństwa Narodowego. Ale skorzystają także potrzebujący w naszym regionie. Bo takie lądowisko znajduje się także przy rezydencji na Zadnim Groniu w Wiśle.

Będzie udostępnione na potrzeby lotów ratowniczych realizowanych przez Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Dzięki porozumieniu, lądowiska w Wiśle oraz na Mierzei Helskiej będą zabezpieczały medycznie mieszkańców okolicznych terenów

– wyjaśnia dyrektor generalna Kancelarii prezydenta Grażyna Ignaczak-Bandych.

Zameczek w Wiśle jest drugim w powiecie cieszyńskim miejscem, gdzie latająca karetka może dogodnie wylądować. Kilka tygodni temu otwarto lądowisko na dachu Szpitala Śląskiego w Cieszynie. Warto zaznaczyć, że śmigłowiec LPR i jego ekipa ma w ostatnich dniach wiele pracy. Codziennie pojawia się w Beskidach ratując życie i zdrowie poszkodowanym na stokach narciarzom.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj