Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Przedłużają prace na DW 941

Facebook Twitter

Za połową prac jest remont drogi wojewódzkiej nr 941 w Wiśle. Roboty toczą się od wiosny 2019 roku. To gruntowna przebudowa kilkukilometrowego odcinka od Ustronia Polany do centrum Wisły.

Ruch na kilku odcinkach odbywa się wahadłowo, jednak w sezonie zimowym, kiedy wzrasta ruch turystów docierających na stoki, robotnicy schodzą z terenu budowy, samochody mogą jeździć po obu jezdniach. Tak było w ubiegłym roku, czy tak będzie i w tym?

Pomimo, że umowa przewiduje zakończenie robót do 31 października, chcemy wykorzystać jeszcze każdy dzień i tydzień pogody w listopadzie, żeby jak najwięcej robót mogło zostać wykonane

– mówi Radiu 90 Tomasz Bujok, burmistrz Wisły.

My na pewno będziemy namawiali i inwestora, i wykonawcę do tego, żeby ten martwy sezon wykorzystywali w 100%. Zobaczymy jak pogoda i jak aura. Teraz patrzę na to już trochę bardziej optymistycznie, aczkolwiek ten rok był bardzo trudnym dla nas. Wiele nieporozumień, wiele niejasności wiele problemów, które wyskakiwały podczas realizacji tego zadania. Sieci niezinwentaryzowanych, kanałów, z którymi nie wiadomo było co robić. My to też ocenialiśmy jako przestój na odcinkach, na których nic się nie dzieje. Okazywało się, że trwały prace projektowe, przebudowywania, uzgodnień różnego rodzaju. Wiele rzeczy nas zaskakiwało i wykonawcę i inwestora.

Zmorą kierowców były zwężenia, ale jak dodaje burmistrz i oni sami nie byli bez winy, bowiem wiele osób próbowało na wąskich odcinkach przejechać na czerwonym świetle, powodując zatory w obu kierunkach. Na najbliższy czas planowane jest przełożenie ruchu na most tymczasowy nad Wisłą, znajdujący się przy hotelu Gołębiewski.

Mają w zimie  być również prowadzone prace na moście i być może do kilku dni zostanie przełożony ruch na most tymczasowy. Trwają jeszcze uzgodnienia z organizacją ruchu i  zatwierdzeniem tego, wydaniem stosownych zgód z urzędu  marszałkowskiego. Po tych zgodach dojdzie do przełożenia ruchu na most tymczasowy po to, aby  wykorzystać ten czas do skuwania, do rozbiórki tej konstrukcji mostu starego. Pracownicy i robotnicy  na całej inwestycji mogą pracować przez cały okres zimowy, mogą  pracować na poboczach, ale ruch ma być dwustronny i te prace nie mogą być prowadzone w konstrukcji drogi.

Remont drogi pochłonie niespełna 100 milionów złotych, ma zakończyć się do jesieni przyszłego roku.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 17 maja 2021