Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wisła: Runęła wieża. Co z basenami? [WIDEO,FOTO]

Facebook Twitter

Do historii przeszła zabytkowa wieża do skoków na miejskim kąpielisku w Wiśle. W związku z trwającą rewitalizacją parku kąpielowego, wieża, będąca dla wielu symbolem tego obiektu, została wyburzona.

Zabytek początkowo miał być zachowany i odremontowany. Jednak w trakcie prac okazało się, że obiekt jest w tak złym stanie, że w grę wchodzi wyłącznie jego rozbiórka.

A jak wyglądają postępy prac na całym obiekcie? Burmistrz Wisły, Tomasz Bujok nie ukrywa, że pojawiły się problemy.

Bardzo dynamiczna sytuacja. Wiele trudności, wykonawca chciałby rozliczenia części robót. Ma problemy z dostaniem towaru, bo część technologii basenowej jest konieczne ściągnięcie z Włoch. Tam zakłady pracy były zatrzymane, nie było produkcji mimo zaliczkowania różnych rzeczy. Jest tych problemów… Będziemy musieli pewnie przeorganizowywać umowy. Na razie praca idzie na basenach, wszystko jest realizowane w terminie, ale już z tym wyposażeniem, które powinno być na placu budowy albo niebawem, z tym będzie problem.

Czy termin oddania do użytku kąpieliska w tym sezonie letnim jest realny?

Tutaj bardzo ostrożnie mogę dzisiaj cokolwiek powiedzieć, bo nie wiem co się wydarzy. To jest bardzo dynamiczne i nie wiem, czy będziemy w stanie otworzyć baseny 1 lipca, czy nie 30 lipca i czy będzie miało sens w tym momencie. Bo otwarcie na dwa czy trzy tygodnie sezonu to też większego znaczenia w tej kwestii nie będzie miało. Widzę dobrą wolę i determinację wykonawcy. My też chcemy to wszystko pokończyć tak, aby był to kolejny element ciekawości, dla którego mieliby przyjechać nasi goście do Wisły.

Kąpielisko w Wiśle powstało w latach 30. minionego wieku i od samego początku cieszyło się olbrzymią popularnością zarówno wśród letników, jak i samych mieszkańców „Perły Beskidów”. Za kilka miesięcy ma znowu przyciągać turystów. A film z wyburzania wieży znajdziecie na naszej stronie internetowej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj