Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wisła: Sprawca rozboju ciągle poszukiwany

Facebook Twitter

Sprawca ciągle poszukiwany. W poniedziałek (7.09.) w Wiśle doszło do napadu. Zdarzenie miało miejsce w sklepie spożywczym przy ulicy Wyzwolenia.

Wszedł do niego zamaskowany mężczyzna i przedmiotem przypominającym nóż sterroryzował ekspedientkę

– mówi Krzysztof Pawlik, oficer prasowy cieszyńskiej policji.

Mężczyzna szczupłej budowy ciała, ubrany w czarną bluzę z kapturem, grożąc użyciem przemocy oraz przedmiotu przypominającego nóż, zażądał wydania gotówki, ukradł tę gotówkę, a następnie uciekł z miejsca zdarzenia. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Wisły. Za przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Ekspedientka nie odniosła ran, ale jak dodaje rzecznik policji, w takich sytuacjach ważny jest także stan psychiczny pokrzywdzonej.

Trzeba zawsze brać pod uwagę to, że nie tylko o kwestię obrażeń fizycznych, ale też silnego przeżycia emocjonalnego, które dotyka takie osoby, które są pokrzywdzonymi w tego rodzaju przestępstwach.

Stróże prawa zwracają się do wszystkich osób, które mają jakiekolwiek informacje mogące pomóc w zatrzymaniu przestępcy. Proszą o przekazanie ich najbliższej jednostce policji. Można dzwonić na bezpłatny numer alarmowy 997, bądź na numer telefonu komisariatu w Wiśle – 47 85 73 710, czy Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie – 47 85 73 100. Zapewniona jest anonimowość.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj