Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wisła: Sprawdź swoją wiedzę w kryzysowej sytuacji

Facebook Twitter

Jedziesz do Wisły, będziesz mógł poznać zasady udzielania pierwszej pomocy i bezpiecznego zachowania się w górach. Policjant z wiślańskiego komisariatu w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających w górach, przygotował spotkanie, podczas którego, wspierany przez inne służby, będzie uczył jak odpowiedzialnie i bezpiecznie spędzać wolny czas w górach.

Każdy, bez względu na wiek i zainteresowania będzie mógł choć przez chwilę poczuć się stróżem prawa, ratownikiem, kierowcą wozu bojowego. Dzielnicowy Komisariatu Policji w Wiśle, mł. asp. Bogusław Bury serdecznie zaprasza wszystkich- rodziny z dziećmi, turystów i mieszkańców w najbliższy piątek 2 sierpnia na teren dolnej stacji kolei linowej SKOLNITY w Wiśle przy ul. Kolejowej.
Wiele mowy będzie oczywiście o bezpieczeństwie, szczególnie podczas pieszych wycieczek górskich czy w trakcie wypoczynku na rowerze Akcja skierowana jest do rodzin oraz wszystkich gości preferujących aktywne spędzanie czasu.

W programie zabawy jest zaplanowany pokaz akcji gaśniczej na terenie leśnym, który prowadzić będą strażacy z OSP Wisła Centrum. Po pokazie każdy będzie mógł przebrać się w strój strażaka i wejść do wozu bojowego. Zaplanowane są gry i zabawy oraz konkursy z wiedzy o bezpiecznym poruszaniu się podczas pieszych wycieczek w górach czy też jazdy na rowerze. Ratownicy GOPR zaprezentują swoją służbę oraz sprzęt używany podczas akcji.

Atrakcją będzie ścianka wspinaczkowa, na której każdy może wypróbować swoich sił. Jak zwykle nie zabraknie ratowników medycznych i najbardziej istotnego elementu ratownictwa, czyli kursu pierwszej pomocy poszkodowanym w sytuacjach urazów, jakie najczęściej można nabyć podczas aktywnego spędzania czasu.
Wydarzenie zaplanowane jest między 14 a 17.30

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj