Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Wisła. Za rok wskoczymy do basenu? [WIDEO]

Facebook Twitter

W lecie basen, w zimie - lodowisko. Ale najpierw inwestycja musi być zakończona. Mowa o terenach rekreacyjnych w centrum Wisły. Miasto remontuje stare baseny znajdujące się na tyłach amfiteatru.

Choć obiekt miał być już od dawna gotowy, to wpierw były problemy z pozyskaniem terenu a teraz ze stanem technicznym starych obiektów i konserwatorem zabytków. Jak się okazało, stara wieża do skoków nie miała… fundamentów, a na jej remont upierał się właśnie konserwator. Ostatecznie zgodził się na rozbiórkę, w jej miejscu powstanie nowa i bezpieczna. – Spółka realizująca projekt jest już gotowa do przystąpienia do prac. W przyszłym sezonie zapraszamy turystów i mieszkańców – deklaruje burmistrz Wisły Tomasz Bujok.

Konserwator, który początkowo nie zgadzał się rozbiórkę starych obiektów, przystał ostatecznie na budowę w tym miejscu nowych obiektów. Przez ostatni miesiąc zmieniano projekt, który pierwotnie zakładał jedynie modernizację budowli – dodaje Bujok. Wiśle pomogła zmiana prawa, która nałożyła na budowniczych nowe obowiązki.

Inwestycja ma kosztować niespełna 20 milionów, w całości pokryta zostanie przez miasto. Na naszej stronie internetowej możecie zobaczyć, jak obecnie wyglądają stare baseny w Wiśle.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj