Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiślanka w Skoczowie: ograniczenia prędkości i zwężenia

Facebook Twitter

To nie jest dobra wiadomość dla mieszkańców regionu, przed sezonem na wyjazdy w Beskidy. Wczoraj (16.05.) zwężono obie jezdnie Drogi Krajowej 81 w Skoczowie. "Na 100 % będziemy tam stali w korkach"- pisze do nas słuchacz Tomasz.

fot. ox.pl

Jak tłumaczy Radiu 90 Marek Prusak, rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, trzeba było zareagować i wprowadzić ograniczenia na estakadzie:

To jest odpowiedź na wyniki ekspertyzy, obiekt znajduje się w stanie przed awaryjnym i aby nie doprowadzić do dalszej degradacji i żeby nie wprowadzać objazdów musieliśmy ograniczyć ruch na tym obiekcie.

Zmiany polegają na zawężeniu lewego pasa ruchu jezdni w kierunku Wisły do 2,0m. Wprowadzony został również zakaz poruszania się tym pasem dla pojazdów ciężarowych.

Jezdnia w kierunku Katowic zawężona została do jednego pasa ruchu. Na obu kierunkach wprowadzono ograniczenie prędkości do 30km/h. Pojazdy na odcinku obowiązywania tymczasowej organizacji ruchu powinny poruszać się w odstępach minimum 50m.

Marek Prusak przyznaje, że drogowcy zdają sobie sprawę jak ważna jest to droga dla regionu:

Myśmy analizowali różne scenariusze, natomiast musieliśmy wprowadzić ograniczenia. Jak będzie wyglądała przyszłość tego obiektu? Przede wszystkim musimy zlecić dokumentację naprawy tego obiektu, który przechodzi nad linią kolejową i to są dodatkowe uwarunkowania, jakie musimy spełnić. Po wykonaniu tej dokumentacji, przystąpimy do remontu tego obiektu. 

To długa droga, dokumentacja będzie zlecona jeszcze w tym roku– mówi nam rzecznik katowickiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj