Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wiślański Fest Rockowy

Facebook Twitter

W sobotę (18.08) w wiślańskim Amfiteatrze odbędzie się pierwsza edycja Wiślańskiego Festu Rockowego. Gwiazdami imprezy będą formacje Hurt oraz Neony, zagrają także grupy Dust Blow, Markolm Band oraz BrokenReed. Rozpoczęcie o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Na Wiślańskim Fest Rocku zagra Maciek Kurowicki z grupą Hurt. Ostatnia płyta zespołu to „Wakacje i prezenty” (2009), singlem promującym album była piosenka „Mechaniczne schody jadą w górę”. Gościnnie na płycie zaśpiewali: Kuba Kawalec (happysad) , Czesław Śpiewa, Sidney Polak i Agrest (Los Pierdols) Za produkcję albumu odpowiadali znani z wcześniejszych płyt Hurtu Marcin Bors i Agim Dzeljilji. Podczas występu Hurtu w Wiśle nie zabraknie z pewnością także piosenek z wcześniejszych płyt zespołu, w tym takich przebojów jak „Załoga G”, „Na Skos” czy „Stare Numery”. W styczniu 2012 Hurt rozpoczął pracę nad nowym albumem zatem podczas koncertu można spodziewać się premierowych utworów!

Neony to zespół uważany za jeden z najważniejszych polskich bandów indie-rockowych! Laureaci Konkursu Red Bull Tourbus Rytmy Młodych (Jarocin 2010) swój debiutancki album wydali na początku 2011. Krążek „Niewolnicy Weekendu” wyprodukowany został przez jednego z najwybitniejszych polskich producentów muzycznych – Marcina Borsa, który pracował także przy nagraniach choćby Maryli Rodowiczi, Myslovitz, Heya, Nosowskiej czy Much. Debiut Neonów zebrał bardzo dobre recenzje i zapewnił formacji wiele koncertowych propozycji, muzycy wystąpili między innymi na dużej imprezie rockowej w Poznaniu (Rock In Arena) oraz kilku letnich festiwalach w Polsce.

DustBlow to istniejąca już ponad 10 lat formacja z Wrocławia. Wśród swoich inspiracji wymieniają klasyczne kapele grungowe, punk rockowe, ale także grupy Pixies czy The Beatles. Wszystkie te wzory słychać w ich nagraniach. Na swoim koncie mają dwa albumy: „In Rivers” (2002) oraz „Escape From The Landscape” (2008).

Markolm Band będą na Fest Rocku akcentem lokalnym. Największym sukcesem pochodzącej z Wisły formacji jest obecność ich piosenki na płycie „Minimax.pl” skompilowanej przez legendarnego Piotra Kaczkowskiego. O brzmieniu kapeli lider grupy, Marek Krakowski, opowiada następująco: „Idziemy w kierunku rocka lat 70. Wzorujemy się na takich gwiazdach jak Breakout, Led Zeppelin czy Hendrix. Inspirujemy się także twórczością takich muzyków jak John Mayer.”

BrokenReed to kolejny pochodzący z Wisły zespół który zaprezentuje się na imprezie w Amfiteatrze. Dotąd wystąpili u boku takich kapel jak 2Tm2;3, Maleo Reggae Rockers, Hej, Habakuk, Vavamuffin, Contra, Kukiz i Piersi, Cool Kids of Death, Zalef, Ocean, Brathanki, Jaffia Namuel, Cala Góra Barwników, Fruhstuck, Leaf, Illuminandi, Fill, RH+, No Longer Music (Nowa Zelandia), Fire Fly (Wielka Brytania). Największym występem w historii Broken Reed był koncert dla 20 tysięcy osób podczas finału WOŚP w 2007 roku w Krakowie.
Przed samymi koncertami będziemy mogli usłyszeć Agnieszkę Suchy (wokalistkę ustrońskiego zespołu Death Eve) w ciekawych aranżacjach balladowych oraz dziecięcy, ale dający niezłego czadu, zespół Szalone Koguty.

źródło: wisla.pl

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 3 czerwca 2020