Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wiślański Skipass: 14 ośrodków, 25 kilometrów tras

Facebook Twitter

W ramach Wiślańskiego Skipassu działa 14 ośrodków w Beskidach, łącznie narciarze mają do dyspozycji 25 kilometrów tras. W tym sezonie do systemu, jaki działa w Wiśle i Ustroniu, dołączyły dwie duże stacje w Wiśle- Soszów i Stok.

Stacje narciarskie:

Podgląd live ze stacji narciarskich: TUTAJ.

STOŻEK – jego historia sięga 1922 roku. Jest to jedna z najciekawszych i najbardziej „górskich” stacji narciarskich z świetnymi i wymagającymi trasami. Obecnie sam wyciąg służy cały rok, zimą narciarzom i snowboardzistom, a poza zimowym sezonem turystom i rowerzystom. W 2015 i 2016 roku odbyły się na Stożku Mistrzostwa Europy w Downhillu.

PARTECZNIK – miejsce doskonałe dla rodzin z dziećmi. Do dyspozycji jest orczyk, karuzela śnieżna z pontonami, zimowy plac zabaw, gdzie w cenie biletu otrzymuje się jabłuszko lub sanki. Ośrodek ten jest tylko 10 minut piechotą od rynku Wisły. Jest to idealne miejsce do nauki jazdy – 110 metrowy orczyk i 10% nachylenie. Instruktorzy uwielbiają tutaj uczyć.

PALENICA – szczyt położony jest na wysokości 672 m.n.p.m., a trasa zjazdowa ma prawie kilometr długości. Przy stoku działa również snowpark i narciarskie przedszkole. Trasa zjazdowa przeznaczona jest dla średnio zaawansowanych i zaawansowanych narciarzy oraz snowboardzistów.

SKOLNITY – mogą pochwalić się dwiema trasami: niebieską (mniej wymagającą) i czerwoną (dla zaawansowanych narciarzy). Niebieska jest określana jako rodzinna i ma długość 1100 metrów, a czerwona, bardziej wymagająca, ma długość 980 metrów. Z górnej stacji rozciąga się przepiękny widok na panoramę Beskidów, którą można podziwiać z tarasów. Na szczycie znajduje się zagroda z jedynymi w Wiśle alpakami oraz plac zabaw z prawdziwym domkiem na drzewie. Na sezon zimowy poszerzono drogę dojazdową oraz powiększono parkingi do 300 miejsc.

KLEPKI – mogą pochwalić się czteroosobową kolejką krzesełkową. Do tego są dwa wyciągi talerzykowe. Stacja narciarska znajduje się w sąsiedztwie skoczni im. Adama Małysza.

PONIWIEC – to całoroczny ośrodek turystyczny położony u stóp Małej Czantorii. Od 2013 roku działa tu czteroosobowa kolej linowa o przepustowości 1500 os./godz. Wzdłuż kolei prowadzi trasa narciarska o długości 900 m. Zimą narciarze mogą korzystać z oświetlonej trasy do godziny 21:00. Przy dolnej stacji działa wyciąg dla dzieci oraz adeptów narciarstwa i snowboardu. Dla entuzjastów freestylu powstał oświetlony i naśnieżany snowpark z przeszkodami przy górnej polanie.

NOWA OSADA – ośrodek dysponuje czteroosobową kolejką liniową, a także trzema wyciągami. Trasy są przeznaczone dla osób średniozaawansowanych oraz do nauki jazdy. W 2019 roku zostało zamontowane oświetlenie trasy nr 3.

SIGLANY – nowy system bramek, czytelniejszych i nowoczesnych, jest znaczącym udogodnieniem dla narciarzy i snowboardzistów. Wyróżniają się możliwością szybkości otwarcia sezonu, wystarczy tylko 48 godzin po śnieżeniu przy temperaturze 5 stopni Celsjusza by otworzyć stok. Łagodne stoki są idealne dla rodzin z dziećmi i dla początkujących, chociaż jednocześnie odbywa się tam wiele zawodów i treningów.

CIEŃKÓW – może pochwalić się nowoczesną kolejką linową o długości ok. 1000 m. z krzesełkami czteroosobowymi i chodnikiem rozbiegowym, o przepustowości do 2200 osób na godzinę, a w lecie atrakcyjnym urządzeniem wyciągowym na grzbiet Cieńkowa. Posiada nową i atrakcyjną konfigurację doskonale przygotowanych tras zjazdowych oraz nartostrad dla narciarzy o różnym stopniu trudności. Jest także przedszkole narciarskie.

SARAJEWO – wyciąg narciarski znajduje się na północnym stoku Niżnego Cieńkowa. Długość trasy to 200 m, a różnica wzniesień to 100 m. Wyciąg talerzykowy może pochwalić się przepustowością 600 osób na godzinę.

SOSZÓW – jest to największa stacja narciarska w Wiśle, ma 6 km tras. Dysponuje wyciągami orczykowymi i wygodną kanapą. Nowością jest bistro KOSZTPRÓBA gwiazdy TVP2 Adama Borowicza, które będzie miejscem spotkań i zabawy dla narciarzy, a znajduje się na stacji pośredniej. Planowane są tam imprezy muzyczne z najlepszymi DJ. Stacja posiada też własna bazę noclegową w postaci chatek góralskich i pokoi.

STOK – to kilka tras: trasa czerwona – 850 m dł. / 200 m różnicy poziomów, trasa niebieska – 1000 m dł. / 200 m różnicy poziomów, trasa zielona dla początkujących narciarzy i snowbordzistów, z wyciągiem orczykowym – 150 m dł. / 18 m różnicy poziomów / tzw półka ćwiczebna. Przy Stoku znajduje się duży hotel, w którego ofercie znajduje się wiele komfortowych pokoi, sale konferencyjne, SPA i wiele atrakcji dla dzieci (m.in. strefa dziecka czy pokoik z suchym basenem).

BESKID – posiada wyciąg talerzykowy o długości 250 m. Ma szeroką trasę, dobrą ofertę gastronomiczną, także wypożyczalnię sprzętu. Stok jest sztucznie naśnieżany ratrakowany, oświetlony, są również nocne jazdy. Czynny codziennie od 8 do 21. Stacja została otwarta w 1996 roku, a w kolejnym sezonie zapowiedziane są znaczące zmiany w jego funkcjonowaniu, ostatni sezon działa stary wyciąg.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 13 lipca 2020