Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Wiślański Skipass komentuje wprowadzone obostrzenia. Nie będzie sezonu narciarskiego?

Facebook Twitter

Nadzieje na zimowy wypoczynek prysnęły w sobotę (22.11.), kiedy rząd ogłosił skumulowanie ferii w jednym terminie i zamknięcie hoteli, pensjonatów oraz stacji narciarskich. Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassu skupiającego kilkanaście stacji narciarskich w Beskidach przyznaje, że to cios dla całej branży.

Straszny szok dla nas jako właścicieli wyciągów, jako ludzi związanych z branżą zimową. Wyciągi to jest jedna część, są szkółki narciarskie, są wypożyczalnie, są gastronomie, są hotele, pensjonaty. To jest wiele osób, o których mówimy. To są dostawcy w gastronomii. Jakby policzyć na jednym stoku, to robi się z tego bardzo wiele osób, które z tego żyją.

Informacja o zamknięciu branży trafiła do nas w środku przygotowań do sezonu

– mówi nasz rozmówca. Wiele ośrodków wydało już setki tysięcy złotych:

Dla nas na ten moment koszty samego przygotowania to są setki tysięcy dla tych większych stacji. Są to inwestycje, ale też kwestia zwiększonej ilości prądu, mocy, którą i tak będzie trzeba zapłacić. Tego już nie jesteśmy w stanie odwołać. Część stacji narciarskich będzie nadal przygotowywać się do sezonu. Pozostaje liczyć, że te decyzje będą inne i branża ruszy.

Arkadiusz Matuszyński z Wiślańskiego Skipassu podkreśla, że narciarstwo jest sportem, który można bezpiecznie uprawiać nawet w czasie pandemii:

Zachowujemy odległość, jesteśmy w stanie cały czas być w maskach, bo mamy kominiarki, czy maski takie typowo narciarskie. Wydaje mi się, że przy zachowaniu odpowiedniego reżimu jesteśmy w stanie w bezpieczny sposób uprawiać ten sport. Na to liczymy, że ktoś na to popatrzy w ten sposób. (…) Stowarzyszenie, które skupia ponad 80 stacji narciarskich w Polsce opracowało procedury, w których chcielibyśmy się poruszać jako branża.

A z Arkadiuszem Matuszyńskim z Wiślańskiego Skipassu rozmawiał Arkadiusz Żabka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj