Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Witanie Nowego Roku w deszczu? Sprawdź prognozy pogody na noworoczny weekend

Facebook Twitter

Weekend będzie pochmurny z opadami deszczu i mżawki, ale ciepły. Miejscami na północy i krańcach południowych opady mogą być intensywne. Jaka pogoda w ten weekend? Mokra, ale ciepła noc sylwestrowa.

Rybnik widziany z koła widokowego na rynku

Piątek (31.12.)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska jest w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód frontu ciepłego, związanego z ośrodkiem, który znad Wysp Brytyjskich przemieszcza się nad Danię. Z zachodu napływa ciepłe powietrze polarne morskie. Ciśnienie spada.

Zachmurzenie duże, po południu z większymi przejaśnieniami. Okresami słabe opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9°C do 13°C. Wiatr słaby i umiarkowany, w rejonach podgórskich w porywach do 60 km/h, zachodni i południowo-zachodni. W górach wiatr silny i bardzo silny.

Sobota (01.01)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska znajdzie się w strefie przemieszczającego się z północy na południe frontu chłodnego. Za frontem napłynie chłodniejsze powietrze polarne morskie. Przewiduje się wzrost ciśnienia.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami; przelotne opady deszczu, w górach możliwy deszcz
ze śniegiem. Prognozowana wysokość opadów na południu Górnego Śląska około 12 mm.
Temperatura maksymalna od 8°C do 11°C. Wiatr umiarkowany, miejscami dość silny, w porywach do 60 km/h, po południu słabnący do słabego i umiarkowanego, porywistego, północno-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 80 km/h.

Niedziela (02.01)

Sytuacja baryczna dla Polski

Polska będzie na skraju niżu z ośrodkami głównymi na północ od Wysp Brytyjskich. Z zachodu na wschód przemieszczać się będzie układ frontów atmosferycznych. Napłynie ciepłe powietrze polarne morskie. Spadek ciśnienia.

Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i z opadami deszczu. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C.Wiatr na ogół umiarkowany, porywisty, południowo-zachodni. W Sudetach porywy wiatru do 100 km/h.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 maja 2022