Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Wkrótce ruszy rewitalizacja zameczku w Leszczynach

Facebook Twitter

Przekazanie terenu budowy wykonawcy ma nastąpić w listopadzie. Celem inwestycji jest utworzenie nowej, atrakcyjnej, międzypokoleniowej przestrzeni publicznej. Wartość prac wyniesie ponad 14 mln zł.

Budynek zameczku ma zostać dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych, zrekonstruowany zostanie zabytkowy taras, na nowo zagospodarowana będzie przestrzeń w środku, budynek będzie także nawiązywać do kolorów odremontowanej wieżyczki. Bardzo ważną częścią projektu jest zagospodarowanie parku przy zameczku. Zaplanowano wykonanie tarasów i sceny „pod chmurką” oraz wydzielenie nowych ścieżek pieszo-jezdnych. Dla najmłodszych ma być nowy plac zabaw ze ścianką wspinaczkową a także tor do jazdy na rolkach, hulajnodze i wrotkach.

Dorośli, podobnie jak w innych dzielnicach i sołectwach, będą mieli okazję skorzystać z siłowni „pod chmurką” oraz miejsca do ćwiczeń „street workout”. Siłownia, jak plac zabaw, będzie wpisana w okrąg otoczony zielenią. Pomysłodawcy projektu zaplanowali też montaż efektownej fontanny w kształcie kuli ziemskiej.

W tym miejscu powstanie także lodowisko i boisko – obiekt do wykorzystania przez cały rok, w sezonie zimowym będzie funkcjonował jako lodowisko, w pozostałym sezonie będzie pełnić funkcje boiska do gry w koszykówkę, siatkówkę, tenisa, badmintona.

Całość uzupełni odpowiednia infrastruktura – toalety, dostęp do wody pitnej, zaplanowano również miejsce do zamontowania choinki świątecznej.

Projektem objęto również teren przy stawie. Planuje się wydzielenie parkingu, ścieżek, miejsc do odpoczynku, utworzenie miejsca do spotkań przy grillu, czy nawet utworzenie i wydzielenie tarasu z leżakami. Wokół stawu ma także powstać ścieżka informacyjno-edukacyjna.

Zdjęcia – czerwionka-leszczyny.pl:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 maja 2020