Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Władze Cieszyna pytają mieszkańców, jakich chcieliby zniżek

Facebook Twitter

W jakiej sferze życia liczycie na zniżki? Oto władze Cieszyna pytają mieszkańców przed wprowadzeniem Karty Dużej Rodziny. Prace ruszyły a pakiet ulg ma być gotowy do końca tego roku, tak by wraz z początkiem 2016 Karta Dużej Rodziny w Cieszynie mogła już obowiązywać.

Na razie oprócz ankiety, urzędnicy w Cieszynie przyjmują zgłoszenia od przedsiębiorców oraz instytucji, które chciałyby funkcjonować w ramach systemu zniżek dla rodzin wielodzietnych.

A to takie, w których jest co najmniej trójka dzieci, kartę dostaną wszyscy członkowie dużej rodziny, niezależnie od dochodu. Rodzice będą mogli korzystać z karty dożywotnio, dzieci – do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do 25 lat.

„Cieszyńska Karta Dużej Rodziny” będzie stanowić system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Mamy nadzieję, iż jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z szerokiego katalogu oferty bytowej, handlowo-usługowej, kulturalnej, rekreacyjnej oraz komunikacyjnej na terenie Cieszyna, co jednak będzie możliwe, kiedy takie przywileje zaoferują nie tylko instytucje publiczne ale również przedsiębiorcy prywatni czy stowarzyszenia.

Dlatego też bardzo zachęcamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców czy kierowników instytucji o włączenie się w akcję. W tym celu wkrótce na miejskiej stronie internetowej uruchomiony zostanie specjalny formularz, gdzie osoby te będą mogły zgłaszać swoje propozycje wsparcia rodzin wielodzietnych. Ze swej strony także przewidujemy nawiązywanie kontaktów z wszystkimi, zainteresowanymi programem.

Dodatkowych informacji udziela pani Łucja Stolpa – kierownik Działu ds. projektów MOPS, tel. 334794934.

Osoby z rodzin zainteresowanych programem „Cieszyńska Karta Dużej Rodziny” zapraszamy do wypełnienia ankiety, którą znaleźć można w „Wiadomościach Ratuszowych” oraz na stronie internetowej gminy Cieszyn w zakładce KARTA DUŻEJ RODZINY. Ankieta będzie zbierana do dnia 31 marca br.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj